Nawet dożywocie dla podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Policja aresztowała recydywistę

Katowickim policjantom udało się aresztować mężczyznę, który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa swojego znajomego. Sąd aresztował go na 3 miesiące na wniosek Prokuratury Okręgowej Katowice-Zachód. Grozi mu nawet dożywocie.

Policjanci z komisariatu VII w Katowicach (Os. Tysiąclecia) schwytali 33-latka, co do którego podejrzewa się, że próbował zamordować swojego 28-letniego znajomego. Do próby doszło w jednej z kamienic w Załężu na klatce schodowej. Według śledczych ofiara dostała wiele ciosów nożem w klatkę piersiową.

Na miejscu od razu znalazły się policja i ratownicy. Zarówno ofiara jak i ewentualny sprawca trafili do szpitala. 28-latek przeszedł operację, jego stan jest stabilny, natomiast sprawca doznał niegroźnego urazu nogi.

Niedługo później, dzięki działaniom śledczych, mężczyźnie postawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd wydał nakaz aresztowania go na 3 miesiące po wcześniejszym przesłuchaniu.

Mężczyzna jest recydywistą, w maju 2023 r. opuścił zakład karny po tym, jak pobił innego mężczyznę ze skutkiem śmiertelnym. Za usiłowanie zabójstwa może z więzienia nie wyjść nigdy.

Zatrzymanie policja

Może Cię zainteresować:

Policjantem się jest a nie bywa. Poszukiwany z Mikołowa zatrzymany przez policjantów po godzinach pracy

Autor: Wojciech Sontowski

09/07/2024

Kradziez paliwa katowice 27 lutego 2024 1

Może Cię zainteresować:

Kradzież paliwa w Katowicach. Podjechał BMW, zatankował, nie zapłacił. Kim jest ten mężczyzna?

Autor: Redakcja

06/07/2024

Sprawca

Może Cię zainteresować:

Przez obiad do więzienia. Pechowy kryminalista z Katowic wpadł, bo spowodował nieumyślnie pożar

Autor: Wojciech Sontowski

05/07/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon