Policjantem się jest a nie bywa. Poszukiwany z Mikołowa zatrzymany przez policjantów po godzinach pracy

Mikołowscy policjanci po skończeniu pracy przyjechali do Katowic. Tam zauważyli mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym. Podeszli do będących w pracy policjantów i od razu ich o tym poinformowali. Ów mężczyzna skazany został za kradzież, ale ciągle zmieniał miejsce zamieszkania, by umknąć sprawiedliwości.

Zatrzymanie policja

Mimo że w Polsce od dawna mówi się o tym, że sądy zbyt łatwo przydzielają areszty ludziom jeszcze niebędącym skazanym prawomocnym wyrokiem, to wciąż są podejrzani, którzy odpowiadają z tzw. „wolnej stopy”, czyli aż do zapadnięcia prawomocnego wyroku są wolni, po czym dostają termin, w którym mają zgłosić się do więzienia, aby odbyć karę. Nie trzeba mieć wiedzy i statystyk, by domyślać się, że część tego nie robi.

Tak samo myślał 43-letni mieszkaniec Nowego Dworu Gdańskiego (woj. pomorskie), którego poszukiwał sąd z Środy Śląskiej (woj. dolnośląskie) i Prokuratura Rejonowa w Mysłowicach (woj. śląskie). Sprawę natomiast prowadzili policjanci z KPP w Mikołowie. Mężczyznę czekała odsiadka za kradzież, więc robił wszystko, by do więzienia nie trafić, a mianowicie cały czas zmieniał miejsce zamieszkania. Poszukiwany nie „zaszywał się” w swoich mieszkaniach, lecz prowadził normalne, codzienne życie towarzyskie. Gdy w sobotni wieczór poszedł do knajpy, zauważyła go dwójka policjantów po służbie. Wiedząc, że skazany będzie uciekał, zawiadomili o tym fakcie katowickich mundurowych. 43-latek najpierw był zaskoczony, natomiast przy legitymowaniu mocno się zdenerwował. W końcu mieszkaniec Nowego Dworu Gdańskiego trafił za kratki, za którymi spędzi kolejne 6 miesięcy.

Kradziez paliwa katowice 27 lutego 2024 1

Może Cię zainteresować:

Kradzież paliwa w Katowicach. Podjechał BMW, zatankował, nie zapłacił. Kim jest ten mężczyzna?

Autor: Redakcja

06/07/2024

Sprawca

Może Cię zainteresować:

Przez obiad do więzienia. Pechowy kryminalista z Katowic wpadł, bo spowodował nieumyślnie pożar

Autor: Wojciech Sontowski

05/07/2024

Komenda

Może Cię zainteresować:

Katowice. Dziecko wypadło z okna na III piętrze. Policjanci wyjaśniają sprawę

Autor: Wojciech Sontowski

04/07/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon