Niegodziwcy chcieli oszukać seniorkę z Katowic na program "Łazienka +". Miała niby dostać 4,5 tys. na remont toalety

Jest "500+", jest "Mieszkanie +", to czemu nie miałoby być rządowego programu "Łazienka +"? Z tego założenia wyszli oszuści, który próbowali namówić seniorkę z Katowic na skorzystanie z tego (nieistniejącego w rzeczywistości) programu.

Pixabay
Rece zdjecie ilustracyjne

Katowiccy policjanci ostrzegają przed oszustami podszywającymi się pod osoby realizujące rzekomo program rządowy „Łazienka +”, dzięki któremu seniorzy mogą uzyskać dofinansowanie remontu łazienki w kwocie 4,5 tys. zł.

Próba oszustwa na program "Łazienka+"

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Katowicach odebrał telefon od zaniepokojonej mieszkanki Katowic, która informowała go, że przed chwilą oszuści usiłowali się umówić z nią na spotkanie w jej mieszkaniu, w ramach rządowego programu „Łazienka +”. Oszust rozmawiający z kobietą przez telefon poinformował, że może skorzystać z rządowego programu, który dofinansowuje w kwocie 4,5 tys. zł. remont łazienki. Pan stwierdził, że aby wniosek mógł zostać pozytywnie rozpatrzony, musi przyjść na wizytę i osobiście zobaczyć stan łazienki.

Całe szczęście, kobieta zareagowała przytomnie na te rewelacje i stanowczo powiedziała, że żadnego takiego programu nie ma, nikt nie prowadzi dofinansowania remontu łazienki i że natychmiast dzwoni na policję, zgłaszając usiłowanie oszustwa.

Policjanci chwalą postawę seniorki

- Postawa mieszkanki Katowic jest godna naśladowania. Kobieta nie tylko nie uwierzyła oszustowi, ale natychmiast stanowczo zakończyła rozmowę i powiadomiła o całym zajściu policjantów, aby ci ostrzegli innych seniorów - mówią katowiccy policjanci.

Ostrzegają, że oszuści cały czas modyfikują swoje metody i poszukują nowych sposobów, aby oszukać i ukraść oszczędności całego życia. - Weźmy przykład z mieszkanki Katowic i takie rozmowy ucinajmy w zarodku, odkładając słuchawkę telefonu. Zgłaszajmy natychmiast takie sytuacje na policji - apelują.

Fabryka park katowice budowa 05

Może Cię zainteresować:

W Katowicach Piotrowicach powstaje park handlowy Fabryka Park. Już wiadomo, jakie sklepy tam będą

Autor: Katarzyna Pachelska

21/09/2023

Kibic ruchu chorzow atak katowice 03

Może Cię zainteresować:

Katowice. Pseudokibice katowickiej drużyny napadli i okradli kibica Ruchu Chorzów i jego rodzinę

Autor: Redakcja

18/09/2023

Skradzione auto sok 03

Może Cię zainteresować:

Katowiccy sokiści znaleźli przy torach samochód z przebitymi oponami. Okazało się, że został skradziony kilka dni temu

Autor: Katarzyna Pachelska

16/09/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon