W Katowicach Piotrowicach powstaje park handlowy Fabryka Park. Już wiadomo, jakie sklepy tam będą

W Piotrowicach, obok nowego marketu Kaufland, powstaje nowy park handlowy Fabryka Park. Obiekt już praktycznie stoi. Teraz inwestor ogłosił, jakie sklepy w nim powstaną.

Nowy park handlowy pod nazwą „Fabryka Park”, zlokalizowany w katowickiej dzielnicy Piotrowice, wszedł w końcową fazę realizacji. Otwarcie jest przewidziane już na ten, 2023 rok. Fabryka Park to pierwsza inwestycja handlowa TDJ Estate, dewelopera odpowiedzialnego za takie projekty jak m.in. kompleks biurowy .KTW, Osiedle Franciszkańskie czy osiedle mieszkaniowe Pierwsza Dzielnica.

Nowy retail park w Katowicach już prawie gotowy

Park handlowy powstaje w dzielnicy Piotrowice, w rejonie ulic Tadeusza Kościuszki i Armii Krajowej, przy Rondzie imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, i niedaleko stacji kolejowej Katowice Piotrowice, a także przystanku autobusowego Piotrowice Fabryka Maszyn. To dawny teren firmy Famur (która dalej działa w sąsiedztwie, jest tu m.in. hala Famuru, ale i mały biurowiec). Na tym terenie Famur miał wybudować duży biurowiec, ale z tych planów nic nie wyszło. Więcej: Tak miał wyglądać nowy biurowiec Famuru w Katowicach. Zamiast niego będzie market

Co teraz dzieje się na placu budowy? - W budynkach wykonywane są prace wykończeniowe, a klucze do pierwszych lokali zostały już przekazane najemcom. W strefie zewnętrznej trwają prace związane z wykonywaniem przyłączy, infrastruktury zewnętrznej oraz roboty drogowe i brukarskie - informują przedstawiciele inwestora.

Jakie sklepy powstaną w parku handlowym Fabryka Park w Katowicach Piotrowicach?

Na powierzchni 9 tys. mkw. znajdą się placówki handlowe o zróżnicowanym asortymencie. Zaplanowano otwarcie etapowe, z rozpoczęciem jeszcze w tym roku. W pierwszej kolejności do dyspozycji klientów zostaną oddane lokale sieciowych, ogólnopolskich najemców tj.:

  • drogeria Rossmann,
  • sklepy będące częścią Pepco Group – Pepco i Dealz,
  • sklep z meblami i dekoracjami Jysk,
  • dyskont niespożywczy Tedi,
  • sklep zoologiczny Maxi,
  • salon optyczny Ziko – Optyk.

Ofertę uzupełnią Piekarnia Kłos oraz sklep z tradycyjną żywnością Bacówka. W kolejnych etapach pojawi się elektromarket Media Expert oraz inni najemcy, którzy uzupełnią ofertę parku.

Jak informuje inwestor, wynajęte jest ponad 60% całej inwestycji, a umowy z kolejnymi najemcami są w trakcie uzgodnień.

W bezpośrednim sąsiedztwie Fabryka Park znalazł się sklep Kaufland, który wspólnie z parkiem handlowym stworzą spójną funkcjonalnie i architektonicznie całość. Obecnie trwają prace koncepcyjne nad zagospodarowaniem pozostałej części terenu, który uzupełni ofertę retail parku.

Kiedy otwarcie marketu Kaufland? - Otwarcie marketu zaplanowano na IV kwartał 2023 r. Budowa naszego trzeciego sklepu w Katowicach dobiega końca - mówi Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Kaufland Polska.

Nowe bloki tysiaclecie katowice medusa

Może Cię zainteresować:

Tak mają wyglądać nowe wysokie bloki na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach, w sąsiedztwie słynnych "kukurydz"

Autor: Katarzyna Pachelska

14/09/2023

Centrum handlowe belg katowice 06

Może Cię zainteresować:

Centrum Handlowe Belg idzie do wyburzenia. Jest już wniosek w Urzędzie Miasta. Do kiedy będą czynne sklepy, np. Rossmann czy Carrefour?

Autor: Katarzyna Pachelska

22/08/2023

Osiedle tbs katowice kosmiczna wizualizacja 2

Może Cię zainteresować:

Katowice pozyskały 63 mln zł na nowe mieszkania. Wybuduje je KTBS. W najbliższych planach m.in. dwa osiedla

Autor: Katarzyna Pachelska

17/08/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon