Nielegalny hazard kwitł na Śląsku. Przestępcom pomagali celnicy

Kolejne aresztowania w sprawie organizowania nielegalnego hazardu. Łącznie katowiccy śledczy zatrzymali już blisko 40 osób.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w Katowicach mają ręce pełne roboty w sprawie grupy przestępczej, która zajmowała się organizowaniem nielegalnych punktów do gier hazardowych. Funkcjonariusze dokonali kolejnych dziewięciu zatrzymań.

38 punktów nielegalnych gier hazardowych

Zatrzymania mają związek ze śledztwem nadzorowanym przez Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Sprawa dotyczy funkcjonowania dwóch zorganizowanych grup przestępczych zajmujących się organizowaniem na terenie Częstochowy, Dąbrowy Górniczej, Zawiercia i innych miejscowości nielegalnych gier hazardowych na automatach – informuje KMP w Katowicach.

Wśród aresztowanych jest 6 kobiet i 3 mężczyzn w wieku od 20 do 66 lat. Dołączyli oni do grona 29 osób, które usłyszało już zarzuty prokuratorskie dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz urządzania nielegalnych gier hazardowych. Członkowie gangu działali w aż 38 punktach. Struktura grupy była ściśle zhierarchizowana – każdy doskonale znał swoją rolę w całym procesie.

Przestępcom pomagali celnicy

Podczas obławy w czerwcu 2021 roku funkcjonariusze przechwycili 209 automatów i ruletki do gry, zabezpieczyli prawie 1,5 mln złotych w różnych walutach oraz luksusowy samochód warty ponad 300 tysięcy złotych. W całym mechanizmie swój udział mieli mieć również czterej strażnicy celni, u których zabezpieczono pół miliona złotych i materiał dowodowy, który pozwala wysnuć zarzuty dotyczące czynów korupcyjnych. Szefowi gangu oraz celnikom grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności, a pozostałym członkom od 5 do 10 lat.

Czy poker online jest bezpieczny?

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon