NIEMAPA – innowacyjny przewodnik po Katowicach

Najciekawsze pomysły na spędzanie wolnego czasu w Katowicach zostały spisane w specjalnym przewodniku. NIEMAPA jest dedykowana zwłaszcza seniorom, ale skorzystać może każdy.

Kolektyw Mamy Projekt we współpracy z Urzędem Miasta Katowice przygotował zestawienie atrakcji, z jakich można skorzystać w stolicy województwa śląskiego. NIEMAPA KATOWICE (NIE TYLKO) DLA SENIORÓW przedstawia rozmaite sposoby na wykorzystanie wolnego czasu.

Atrakcje w Katowicach

Nasza najnowsza NIEMAPA KATOWICE (NIE TYLKO) DLA SENIORÓW będzie zachęcać osoby starsze do zabrania krewnych i znajomych na ciekawe wycieczki po mieście. W Katowicach każdy - niezależnie od wieku - znajdzie coś dla siebie: trochę ruchu, kultury, techniki, miejskich atrakcji i wyciszenia na łonie natury. Na NIEMAPIE podpowiadamy też z jakich programów miejskich mogą korzystać seniorzy - mówi Joanna Studzińska z kolektywu Mamy Projekt.

Opcji na wyjście z domu i skorzystanie z różnych form atrakcji jest wiele. NIEMAPA proponuje m.in.:

  • tężnie solankowe w parku Zadole
  • spacer po rezerwacie florystycznym Ochojec
  • odkrywanie Giszowca - dzielnicy z historią
  • wystawę zabytkowej porcelany Giesche
  • podziemne wystawy w Muzeum Śląskim dostępne dla osób o bardzo różnych ograniczeniach
  • wodne atrakcje na basenach w Brynowie lub Burowcu oraz w Dolinie Trzech Stawów
  • spacer śladem murali
  • wizyta na Nikiszowcu
  • zwiedzanie Fabryki Porcelany w Katowicach-Bogucicach
  • gra w bule/warcaby, koncerty promenadowe w parku Kościuszki

Biesiady Senioralne

Katowice starają się dbać o seniorów, których jest coraz więcej. Obecnie co piąty katowiczanin jest seniorem, a w przyszłości udział osób w wieku 65+ w miastach ma znacznie wzrosnąć. Dlatego nie brakuje inicjatyw mających czy to zaktywizować do działania, czy też pozwolić na miłe spędzanie czasu. W poniedziałek (27 września) na rynku w Katowicach przy muzyce świętowano katowicki Dzień Seniora, a w planach jest jeszcze organizacja Biesiad Senioralnych.

W Katowicach, od lat zwracamy szczególną uwagę na rolę seniorów w życiu społecznym naszego miasta. Stąd wychodząc naprzeciw ich potrzebom wdrożyliśmy szereg działań, takich jak: „Srebrny Telefon”, telefon zaufania dedykowany seniorom, „Złota rączka dla seniora”, czy uruchomiliśmy Katowickie Centrum Seniora. Powołałem także pełnomocnika ds. seniorów, którego zadaniem jest podejmowanie działań podnoszących poziom i jakość życia seniorów. Teraz udostępniamy Niemapę, która z pewnością ułatwi zaplanowanie wolnego czasu, pomoże czegoś się dowiedzieć, a skorzystać z niej mogą nie tylko seniorzy – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Papierową wersję NIEMAPY KATOWICE (NIE TYLKO) DLA SENIORÓW można za darmo odebrać w Miejskich Domach Kultury oraz w Centrum Informacji Turystycznej w Katowicach. Wersja on-line do pobrania na stronie: https://niemapa.pl/niemapy/kat...

Atrakcje dla seniorów. Katowice świętują Dzień Seniora

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon