Nowa biblioteka publiczna powstaje na Osiedlu Franciszkańskim w Ligocie. Otwarcie już we wrześniu

Na Osiedlu Franciszkańskim w Katowicach powstaje nowa filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach. Ma to być miejsce przyjazne zarówno dla młodych, jak i starszych czytelników.

Katarzyna Pachelska/24kato.pl
Biblioteka Osiedle Franciszkańskie

O tym, że dwie filie biblioteczne w Katowicach - Nr 5 Młodzieżowa, działająca przy ul. Franciszkańskiej 33 (Dom Kultury Ligota) i nr 22 przy ul. Słowiańskiej 1 mają być połączone w jedną, pisaliśmy już w kwietniu 2022 r.: Z dwóch filii Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie jedna, i to w nowym miejscu

Nowa filia będzie funkcjonować na Osiedlu Franciszkańskim w dzielnicy Ligota-Panewniki, konkretnie w lokalu przeznaczonym na usługi na parterze bloku przy ul. Braci Mniejszych 2. Nowa filia będzie mieć nr 5.

Obecnie trwa remont tego lokalu o powierzchni 158 m kw. Uruchomienie nowej filii jest zapowiadane na koniec września 2022 r.

- W nowej przestrzeni znajdą się atrakcyjne propozycje dla młodych czytelników, jak również wypożyczalnia dla dorosłych. Biblioteka przy ul. Braci Mniejszych ułatwi dostęp do książek mieszkańcom trzech osiedli: Franciszkańskiego, Książęcego i Kokocińca - wyjaśnia Anna Kajzer z Działu Metodyki, Analiz i Promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach.

Jako zalety nowej lokalizacji filii biblioteki, Anna Kajzer wylicza: atrakcyjną lokalizację, brak barier architektonicznych, dostępny bezpłatny parking. - To atuty, które ułatwią korzystanie z biblioteki zarówno rodzinom z małymi dziećmi, jak też osobom starszym i niepełnosprawnym - dodaje.

Obecnie trwają prace adaptacyjne – budowlane, instalacyjne i wykończeniowe wewnątrz lokalu w celu dostosowania go do prowadzenia działalności bibliotecznej.

Bebok z Fabryki Porcelany

Może Cię zainteresować:

Nowy bebok z filiżanką w Katowicach. Fabryka Porcelany szuka dla niego imienia

Autor: Katarzyna Pachelska

22/07/2022

II etap inwestycji Franciszkańskie Południe w Katowicach. Wizualizacja

Może Cię zainteresować:

Kolejny blok na Osiedlu Franciszkańskim w Ligocie, już 21. Ponad 150 mieszkań przybędzie na Franciszkańskim Południe

Autor: Katarzyna Pachelska

25/11/2021

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon