Kolejny blok na Osiedlu Franciszkańskim w Ligocie, już 21. Ponad 150 mieszkań przybędzie na Franciszkańskim Południe

Zaczyna się II etap inwestycji Franciszkańskie Południe w Ligocie. W nowym bloku będzie ponad 150 mieszkań. Budowa już się rozpoczęła. Zobaczcie wizualizacje nowego apartamentowca.

Osiedle Franciszkańskie Południe powstaje tuż przy właściwym Osiedlu Franciszkańskim, w rejonie ulic Książęcej i Kijowskiej w Ligocie, na działkach sąsiadujących bezpośrednio z kompleksem klasztornym oo. Franciszkanów w Panewnikach.

Drugi etap Franciszkańskiego Południe już się zaczął

Inwestor, śląska firma TDJ Estate, ogłosiła, że zaczyna II etap inwestycji Franciszkańskie Południe. W ramach tego etapu powstanie jeden, za to duży, bo składający się z 5 segmentów, blok. Łącznie to 153 mieszkania o zróżnicowanych metrażach:

  • od kawalerek (25,31 mkw.),
  • przez mieszkania 2-,3-,4-pokojowe (od 37,28 do 107,5 mkw.),
  • po 5-pokojowy apartament (126,56 mkw.).

Do każdego lokum będzie przynależał balkon lub taras.

W budynku uwzględniono przestrzenie na rowerownie, wózkownie oraz komórki lokatorskie. W hali garażowej znajdą się miejsca parkingowe – część z nich z możliwością ładowania samochodów elektrycznych. Podobnie jak w I etapie inwestycji nie zabraknie również systemu Pakomatic do wyłącznej dyspozycji mieszkańców osiedla. Z myślą o zwolennikach jazdy na jednośladach, deweloper zadba też o stojaki rowerowe oraz stację naprawy rowerów w garażu podziemnym.

Przeczytaj o innych inwestycjach mieszkaniowych w Katowicach:

10-piętrowy apartamentowiec Hortus powstanie niedaleko centrum Katowic. Ma mieć balkony i tarasy z ogrodami

Zaczęła się budowa trzeciej wieży Global Office Park. Będą w niej mieszkania na wynajem

Biura, mieszkania, usługi w nowych budynkach na brzegu Rawy przy Grundmanna. Zobacz wizualizacje

Na Nowym Nikiszowcu hula wiatr. Nadal nie ma sklepu, fryzjera czy kawiarni

16-piętrowe bloki na osiedlu Pierwsza Dzielnica. Budowa już się zaczęła. Od 10 tys. złotych za m2

Na parterze będzie 14 lokali handlowo-usługowych

Na parterze przewidziano strefę handlowo-usługową, w sumie jest tu miejsce na 14 lokali. Zgodnie z planami inwestora pojawią się tu m.in. Klub Mieszkańca oraz szereg drobnych usług, które uzupełnią ofertę Osiedla Franciszkańskiego.

– Rozbudowana infrastruktura usługowa, zarówno na samym osiedlu, jak i wokół niego, sprawi, że mieszkańcy Franciszkańskiego Południa będą mieć w zasięgu ręki wszystko to, czego potrzebują – mówi Agnieszka Krajcarz-Urbańska, manager ds. sprzedaży w TDJ Estate. – Jednocześnie zamieszkają w jednej z najbardziej zielonych dzielnic Katowic. Wiemy, jak istotna jest możliwość wypoczywania wśród natury, dlatego zadbaliśmy, by na terenie inwestycji stworzyć przyjazne warunki do relaksu. Powstanie tu strefa chillout z bogatą roślinnością, ławkami, leżakami i ogrodem sensorycznym. Wierzymy, że przestrzeń ta stanie się centrum integracji i zawiązywania więzi sąsiedzkich. Zadbamy też o bezpośrednie przejście z osiedla do Kalwarii Panewnickiej, która stanowi niezwykle urokliwe miejsce wyciszenia i kontemplacji – dodaje Agnieszka Krajcarz-Urbańska.

Apartamentowiec o kaskadowym układzie

Podobnie jak pierwszy apartamentowiec w części Franciszkańskie Południe, również drugi ma mieć kaskadowy układ, który - według dewelopera - nie tylko tworzy atrakcyjny efekt wizualny, ale przede wszystkim służy komfortowi mieszkańców. Dzięki przesunięciom zwróconym na południe powstaną przestronne tarasy, z których będzie rozpościerał się widok na zieloną Kalwarię Panewnicką. W połączeniu z dużymi przeszkleniami, taka architektura gwarantuje również wysoki poziom nasłoneczniania mieszkań. Elewację budynku tworzy tynk strukturalny oraz spieki kwarcowe, które odpowiadają za nowoczesny design.

Mieszkańcy będą mogli korzystać z aplikacji budynkowej (zapewni dostęp do budynku i infrastruktury mu towarzyszącej za pomocą smartfona), systemu Master Key (pozwoli za pomocą jednego klucza otworzyć wiele zamków) oraz czytników kart (umożliwiających sprawny wjazd do garażu lub wejście do budynku). Mieszkania w wariancie premium mają podstawowy pakiet w zakresie inteligentnego domu oraz videodomofon. Osiedle zostanie objęte całodobowym monitoringiem.

Za koncepcję architektoniczno-urbanistyczną odpowiada Pracownia Projektowa MR Architekci. Zakończenie budowy zaplanowano na lipiec 2023 roku. Sprzedaż mieszkań już się rozpoczęła.

I etap inwestycji na ukończeniu

Do finału zmierza realizacja pierwszego, trzysegmentowego budynku, który powstaje w ramach I fazy inwestycji. Znajdą się w nim 92 mieszkania – blisko 70% z nich ma już swoich właścicieli. Planowany termin zakończenia budowy to koniec I kwartału 2022 roku. Obecnie budowa koncentruje się na pracach elewacyjnych, tynkarskich i posadzkowych. Na terenie zewnętrznym powstaje z kolei sieć wodociągowa, a także kanalizacja deszczowa oraz sanitarna.

W bezpośrednim sąsiedztwie dobiega natomiast końca budowa Osiedla Franciszkańskiego – flagowej inwestycji mieszkaniowej TDJ Estate, realizowanej od 2014 roku. W drugim kwartale 2021 roku nastąpiło zamknięcie piątego, największego etapu, w ramach którego powstało 401 mieszkań. Na ukończeniu jest budowa ostatniego budynku nr 9, zlokalizowanego przy ulicy Książęcej, w którym znajdzie się 49 mieszkań. Łącznie inwestycja obejmuje 21 budynków z blisko 1000 mieszkań i 24 lokalami usługowymi.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon