Nowe osiedle, Stacja Ligocka, powstanie w Katowicach. Deweloper wystąpił o pozwolenie na budowę

Spółka Waryński Silesia wystąpiła do Urzędu Miasta Katowice z wnioskiem o pozwolenie na budowę kilku budynków wielorodzinnych. Nowe osiedle ma się nazywać Stacja Ligocka, od nazwy ulicy, przy której zostanie wybudowane.

Nowe osiedle powstanie przy ul. Ligockiej, w dzielnicy Ligota, ale na pograniczu z Brynowem, w miejscu dziś niezagospodarowanym, gdzie rośnie trawa, krzaki i drzewa. Działka, która jest własnością spółki liczy 0,9 hektara powierzchni.

Mapa tej części Katowic z zaznaczonym obrysem działki Stacji Ligocka
Mapa tej części Katowic z zaznaczonym obrysem działki, na której ma być wybudowany pierwszy etap Stacji Ligocka

Na pierwszą inwestycję warszawskiej Grupy Waryński w Katowicach złożą się budynki w zabudowie wielorodzinnej. Rozpoczęcie sprzedaży jest planowane pod koniec 2023 roku.

Osiedle Stacja Ligocka przy ul. Ligockiej w Katowicach

W sumie całe osiedle Stacja Ligocka miało się składać z 6 budynków mieszkalnych wielorodzinnych:

  • czterech budynków wielorodzinnych po 15 lokali mieszkalnych w każdym budynku, złożonych z 4 kondygnacji nadziemnych oraz garażu podziemnego, na każdej kondygnacji znajdą się lokale mieszkalne, na ostatniej - antresole mieszkań dwupoziomowych;
  • dwóch budynków wielorodzinnych po 8 lokali mieszkalnych w każdym budynku, złożonych z 4 kondygnacji nadziemne i jednokondygnacyjnego garażu podziemnego oraz lokali usługowych i mieszkań inwestycyjnych na parterze oraz I piętrze, na pozostałych kondygnacjach znajdą się lokale mieszkalne, na ostatniej - antresole mieszkań dwupoziomowych.

Jednak spółka Waryński Silesia dokupiła dodatkowe 2 tys. m2 terenu i chce wybudować nie sześć, a siedem budynków. Siódmy ma mieć 27 mieszkań na 4 kondygnacjach nadziemnych i garażu podziemnego.

Na razie deweloper chce budować cztery budynki wielorodzinne

Na razie deweloper wystąpił o wydanie pozwolenia na budowę trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych i jednego budynku usługowo-mieszkalnego wielorodzinnego z garażem podziemnym. Wniosek zarejestrowano w Urzędzie Miasta Katowice 20 lipca.

Za projekt osiedla odpowiada Biuro Projektowe Małeccy z Katowic (autorzy m.in. nowej siedziby katowickiej Filmówki). Kształt budynków oraz kolor zainspirowany był kryształem węgla.

Jak informuje deweloper, inwestycja będzie skierowana zarówno do ludzi młodych, rozpoczynających karierę zawodową lub poszukujących stabilizacji zawodowej, jak i par planujących potomstwo lub posiadających jedno dziecko. Będą tu mieszkania zarówno 50-metrowe, jak i 4-pokojowe czy duże, dwupoziomowe apartamenty.

Develia katowice ceglana park wizualizacja 1

Może Cię zainteresować:

Zaczęła się budowa 6. etapu osiedla Ceglana Park w Katowicach. Od 32-metrowych kawalerek do 130-metrowych apartamentów

Autor: Katarzyna Pachelska

24/07/2023

Plac budowy wiezowce tysiaclecie katowice 02

Może Cię zainteresować:

Zaczęła się budowa nowych wieżowców na osiedlu Tysiąclecia. Najwyższe będą miały 17 pięter. Zaprojektowała je pracownia Medusa Group

Autor: Katarzyna Pachelska

09/06/2023

Osiedle tbs katowice kosmiczna wizualizacja 2

Może Cię zainteresować:

Nowe osiedle katowickiego TBS-u. Będzie tu 111 mieszkań. Ogłoszono przetarg na budowę

Autor: Katarzyna Pachelska

24/05/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon