Nowy bebok w Katowicach? Akcja "Zróbmy beboka dla PADOKA". Hipolit ma promować aktywność osób z niepełnosprawnościami

Nowy bebok w Katowicach? Trwa zbiórka "Zróbmy beboka dla PADOKA". Hipolit ma czuwać przed bramą ośrodka i promować aktywność osób z niepełnosprawnościami.

We Wrocławiu krasnale, w Gdańsku heweliony, w Gnieźnie króliki, a w Katowicach beboki... Katowicki Szlak Beboków stale się rozrasta, a bebokomania zapanowała na dobre i co chwilę organizowane są zrzutki na powstanie beboka w kolejnych rejonach miasta. W Katowicach jest już ponad 40 figurek, a każda z nich stanowi przystanek na unikatowym szlaku. Beboki oprowadzają nas po dzielnicach, miejscach rekreacji, punktach gastronomicznych i usługowych. Każdy bebok ma swoje własne imię, które w wielu przypadkach wybrali mieszkańcy w internetowym głosowaniu. (Interesujesz się Śląskiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter).

,,Zróbmy beboka dla PADOKA"

Grzegorz Chudy stworzył kolejny projekt beboka Hipolita, który ma stanąć przed bramą Ośrodka Hipoterapeutycznego PADOK w Janowie-Nikiszowcu. - Zamarzył nam się bebok, który przedstawi świat jaki nas otacza. Ten świat to osoby z niepełnosprawnościami i konie - mówi Michał Stogniew, od 23 lat prowadzący ośrodek PADOK. Akwarela, na podstawie której powstanie przestrzenna figurka, przedstawia beboka w kasku jeździeckim, trzymającego podkowę i pędzącego na wózku na jazdę konną lub hipoterapię. Inicjatywa ma uhonorować osoby z niepełnosprawnościami i promować ich aktywność.

- Od lat obserwujemy wysiłki osób z niepełnosprawnościami, czy to na gruncie parajeździectwa, czy jazdy konnej Olimpiad Specjalnych, czy to podczas Rajdów Konnych Bez Barier, czy podczas codziennej hipoterapii i wiemy jak bardzo należy się im wielki szacunek i promocja konkretnych sukcesów. Takim małym ukłonem w ich stronę niech będzie Bebok HIPOlit - mówi Michał Stogniew.

Jak wesprzeć akcję?

Grzegorz Chudy dodaje, że katowickie beboki często przypominają o rzeczach ważnych i niektóre mają wyjątkową misję. Hipolit będzie jednym z nich. Chętni mogą wesprzeć powstanie beboka, kupując magnes-cegiełkę w PADOK-u lub w atelier Grzegorza Chudego. Można również wpłacić dowolną kwotę za pośrednictwem portalu Zrzutka. Koszt powstania figurki to 4500 zł. Jak zapewniają organizatorzy, jeśli udałoby się zebrać kwotę większą od potrzebnej, to naddatek zostanie przeznaczony na wydarzenie promujące Hipolita oraz wsparcie osób z niepełnosprawnościami.

- Każdy z Państwa może stać się częścią tej pięknej inicjatywy promowania aktywności osób z niepełnosprawnościami wspierając finansowo produkcję figurki beboka Hipolita - zachęcają organizatorzy.
Beboki stas hela katowice

Może Cię zainteresować:

44 figurki beboków są już w Katowicach. Można zostać łowcą beboków i zbierać specjalne pieczątki

Autor: Katarzyna Pachelska

14/02/2024

Jarmark wielkanocny katowice

Może Cię zainteresować:

W czwartek 14 marca 2024 r. startuje Jarmark Wielkanocny na katowickim Rynku. Potrwa do 1 kwietnia

Autor: Redakcja

11/03/2024

Stacja Biblioteka Ruda Slaska Chebzie

Może Cię zainteresować:

„Stacja Biblioteka” walczy o tytuł Najlepszej Biblioteki w Polsce

Autor: Michał Wroński

11/03/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon