W czwartek 14 marca 2024 r. startuje Jarmark Wielkanocny na katowickim Rynku. Potrwa do 1 kwietnia

Od 14 marca do 1 kwietnia Katowice zapraszają na Jarmark Wielkanocny, który jak co roku, będzie wyróżniać się bogactwem atrakcji i stoisk. Nie zabraknie tradycyjnych i regionalnych smakołyków oraz wyrobów rękodzielniczych. Z myślą o najmłodszych odwiedzających przewidziano też liczne atrakcje.

W czwartek 14 marca 2024 r. startuje Jarmark Wielkanocny na katowickim Rynku.

- Wielkanoc to czas, który chcemy spędzać w gronie rodziny, przyjaciół i najbliższych osób. Jednym z miejsc, gdzie będzie można poczuć klimat Wielkanocy oraz znaleźć wszystko, co niezbędne do udekorowania domu czy zapełnienia świątecznego koszyka, będzie nasz katowicki Jarmark Wielkanocny – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Mieszkanki i mieszkańców Katowic oraz całej Metropolii, a w szczególności dzieci, dla których również zostały przewidziane atrakcje, zapraszam już od 14 marca na Rynek – dodaje prezydent.

Jarmark Wielkanocny 2024 w Katowicach potrwa do drugiego dnia świąt

Na rynku pojawi się ponad 40 domków, w których będzie można kupić wianki, koszyczki i ozdoby wielkanocne, ale też biżuterię, ceramikę i świece, a także różnego rodzaju pisanki. Nie zabraknie również stoisk z jedzeniem. Odwiedzający będą mogli zakupić naturalne miody, wyroby wędliniarskie oraz oczywiście wielkanocne baby. Miłośnicy śląskich smaków będą mogli spróbować m.in. tradycyjnego żuru.

Podczas trwania jarmarku przewidziano również różnego rodzaju atrakcje takie, jak „Ślonski Młyn”, kolejka elektryczna, karuzela czy wielkanocny ogródek. Te atrakcje z pewnością umilą czas każdemu, kto będzie chciał odwiedzić w tym roku jarmark. Nie zabraknie też innych niespodzianek.

- Chcemy, by jarmark przyciągał jak najwięcej mieszkańców, dlatego w dniach od 15 do 17 marca odbędą się pokazy zdobienia pisanek oraz haftu ręcznego przeprowadzone przez doświadczone artystki z Muzeum Wsi Opolskiej. Ponadto 23 i 24 marca powstanie strefa zabaw plastycznych „Łączka zajączka”, gdzie dzieci będą mogły wykazać się swoją kreatywnością – mówi Marta Chmielewska, naczelnik wydziału promocji.

Interaktywne scenografie wielkanocne

Jednym z elementów jarmarku będą interaktywne scenografie wielkanocne. „Kurnik Gustawa i Eleonory” oraz „U wielkanocnego baranka” to tylko dwie z pięciu wyjątkowych scenografii, które przybliżą odwiedzającym atmosferę świąt. Nie zabraknie także wielkanocnej fotobudki, dekoracji 3D czy fotodisplayów, które będą stanowić idealne tło dla rodzinnych pamiątkowych zdjęć.

Jarmark startuje 14 marca i potrwa do 1 kwietnia, a więc Poniedziałku Wielkanocnego. Punkty handlowe działające w ramach Jarmarku będą otwarte przez cały czas jego trwania:

  • od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-19.00
  • w soboty i niedziele w godz. 10.00-20.00

Natomiast punkty gastronomiczne będą dostępne do godz. 22.00. Jarmarkowe ozdoby wielkanocne pozostaną na katowickim Rynku do niedzieli 7 kwietnia.

Katowice Urzad Miasta

Może Cię zainteresować:

W Katowicach powstanie Rada ds. Równego Traktowania. Ma przeciwdziałać dyskryminacji na poziomie lokalnym

Autor: Katarzyna Pachelska

08/03/2024

Nowy park handlowy katowice bochenskiego 07

Może Cię zainteresować:

Nowy park handlowy w Katowicach powstaje przy ul. Bocheńskiego. Będzie tu m.in. market sieci ALDI

Autor: Katarzyna Pachelska

07/03/2024

Nowe logo kina katowice

Może Cię zainteresować:

Kultowe katowickie kina: Kosmos, Rialto i Światowid mają nowe logo. Z tej okazji weekend (nie tylko) filmowych atrakcji

Autor: Katarzyna Pachelska

05/03/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon