Nowy, całodobowy, punkt wymazowy w Katowicach. Działa przy Ochotniczej Straży Pożarnej

W Katowicach działa nowy, czynny przez całą dobę 7 dni w tygodniu punkt wymazowy, gdzie można się zbadać na obecność koronawirusa w organizmie.

To już drugi całodobowy punkt wymazowy w Katowicach. Pierwszy, przypomnijmy, działa na parkingu koło Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, w Strefie Kultury: Katowice. Tu zrobisz bezpłatnie wymaz w kierunku koronawirusa całą dobę, 7 dni w tygodniu

Nowy punkt wymazowy przy ul. Strzelców Bytomskich 33

Nowy punkt wymazowy znajduje się przy ul. Strzelców Bytomskich 33, w dzielnicy Dąbrówka Mała, konkretnie - na parkingu Ochotniczej Straży Pożarnej Dąbrówka Mała.

Można tu zrobić zarówno test bezpłatny - na NFZ (wtedy konieczne jest e-skierowanie od lekarza albo wygenerowane samodzielnie przez Internetowe Konto Pacjenta), jak i prywatnie.

Ceny testów wykonywanych prywatnie:

  • Antygenowy - 130 zł
  • PCR - 280 zł
  • Przeciwciała - 70 z

Możliwość płatności zarówno kartą, jak i gotówką na miejscu.

Pamiętajmy, że z chwilą uzyskania skierowania od lekarza na test, narzucana jest kwarantanna W przypadku testów wykonywanych odpłatnie, izolacja z urzędu jest narzucana dopiero w momencie uzyskania pozytywnego wyniku.

Nowe zasady izolacji i kwarantanny: Minister zdrowia: To początek końca pandemii. Zapowiada zniesienie obowiązku noszenia maseczek

Dzisiaj (10 lutego) 2022 r. Ministerstwo Zdrowia raportuje o 42 095 (w tym 4 486 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej w województwach:

  1. mazowieckim (5601),
  2. wielkopolskim (5436),
  3. śląskim (4100),

W ciągu doby wykonano ponad 143,5 tys. testów na koronawirusa.

Czytaj też:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon