Nowy Empik powstaje w Katowicach. To będzie już szósty salon tej marki w naszym mieście

W Katowicach powstaje nowy salon Empik. Podczas gdy takie duże miasta jak Bytom czy Chorzów nie mają żadnego, w Katowicach działa już pięć sklepów pod tą marką.

Szklana witryna jest jeszcze od wewnątrz zaklejona czarną folią, ale biały napis na szybie nie pozostawia wątpliwości: "Empik. Otwarcie wkrótce" - głosi.

Nowy sklep Empik będzie w CH Bażantowo

Nowy salon Empiku powstaje w Centrum Handlowym Bażantowo w dzielnicy Kostuchna w Katowicach. Do tej pory mieszkańcy południa Katowic musieli do Empiku jeździć do Galerii Libero albo do Mikołowa czy Tychów.

To będzie już szósty sklep sieci Empik w Katowicach. Działają u nas już Empiki w:

  1. Silesia City Center,
  2. CH Supersam
  3. CH Trzy Stawy,
  4. Galerii Katowickiej,
  5. Galerii Libero

Jak widać, wszystkie znajdują się w dużych centrach handlowych. Ten na Bażantowie będzie pierwszym w średniej wielkości kompleksie handlowym, pierwszym z wejściem bezpośrednio z ulicy i zapewne będzie też mniejszy niż te ulokowane w dużych galeriach. Największy Empik, Megastore, jest w Silesia City Center.

Kto pamięta kultowy Empik w dawnym Supersamie?

W Katowicach Empik, który z księgarni stał się wielobranżowym sklepem oferującym nie tylko książki, gazety, płyty czy gry, ale również artykuły dekoracyjne, rzeczy do DIY, zabawki oraz wielkim sklepem internetowym, jest obecny od wielu lat. Do dziś katowiczanie z sentymentem wspominają sklep tej sieci w dawnym Supersamie. Znajdował się na parterze, z wyjściem na ulicę Skargi, gdzie były przystanki autobusowe (stamtąd odjeżdżały m.in. autobusy do Zagłębia, ale też do Zabrza czy Gliwic). W oczekiwaniu na autobus można było sobie przejrzeć gazety czy nowości książkowe. Byli nawet tacy, którzy czytali tam całe książki.

W Polsce działa ponad 330 sklepów stacjonarnych Empik. Co ciekawe, salony są otwierane w mniejszych miejscowościach, np. Piekarach Śląskich, Pszczynie, w tak dużych miastach jak Bytom czy Chorzów nie ma ani jednego Empiku.

Osiedle TBS Katowice Giszowiec 7

Może Cię zainteresować:

Wyjątkowe osiedle TBS w Katowicach. Nie dość, że składa się z domków, to jeszcze mieszkania są do kupienia, a nie na wynajem

Autor: Katarzyna Pachelska

17/02/2023

Zabka Dom Powstanca Katowice 6

Może Cię zainteresować:

Sklep Żabka powstaje w zabytkowym budynku Domu Powstańca Śląskiego w Katowicach. Ma biały, a nie zielony szyld

Autor: Katarzyna Pachelska

16/02/2023

Katowice 1993 rok 14

Może Cię zainteresować:

Katowice, rok 1993. 30 lat temu, a jakby inny świat. Zobaczcie niepublikowane zdjęcia ze szwajcarskiego archiwum

Autor: Katarzyna Pachelska

15/02/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon