Wyjątkowe osiedle TBS w Katowicach. Nie dość, że składa się z domków, to jeszcze mieszkania są do kupienia, a nie na wynajem

Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zwykle buduje bloki z mieszkaniami na wynajem. Ale osiedle, którego budowa niedawno się zakończyła, różni się od innych inwestycji KTBS-u. Po pierwsze, składa się z domków szeregowych, a po drugie - mieszkania nie są przeznaczone na wynajem, a na sprzedaż, w drodze licytacji.

Na przełomie marca i kwietnia 2023 r. rozpocznie się sprzedaż 16 mieszkań inwestycji Katowickiego TBS-u “Przyjazny Zakątek” na terenie zabytkowego osiedla Giszowiec w Katowicach. Dochody ze sprzedaży mieszkań zostaną przeznaczone na renowację trzech kamienic przy ul. Mariackiej w centrum Katowic.

W okolicy szkoły nr 51 przy ul. Działkowej na katowickim Giszowcu powstały 4 budynki, zbudowane w stylu domów historycznego Osiedla Ogrodu. KTBS zakończyło tu niedawno budowę kameralnego osiedla “Przyjazny Zakątek”. W budynkach znajduje się 16 dwupoziomowych mieszkań o wielkości od 80 do 90 m2. Wszystkie lokale są wyposażone w ogrzewanie podłogowe, mają garaż i jedno lub dwa miejsca parkingowe. Do każdego mieszkania przynależy także ogródek.

- Bardzo się cieszę, że ukończyliśmy naszą najnowszą komercyjną inwestycję. Już niebawem zaczniemy sprzedaż. W tej chwili przygotowujemy wszystkie formalności, np. wzór umowy dla kupujących, czy regulamin licytacji, bo mieszkania przy ul. Przyjaznej i Kwiatowej będziemy sprzedawali właśnie w takiej formule. Jestem przekonany, że nowi właściciele znajdą tu komfortowe miejsce do życia - mówi Janusz Olesiński, prezes Katowickiego TBS-u.

Będzie Dzień Otwarty na osiedlu "Przyjazny Zakątek"

KTBS przygotowuje plan promocji inwestycji, w tym także dzień otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Na stronie przyjaznyzakatek-tbs.pl można już zapoznać się z rzutami mieszkań, a w marcu chętni będą mogli “zwiedzić” jedno specjalnie przygotowane mieszkanie. Jest już także otwarta lista potencjalnych kupców, na którą zapisało się ponad 120 osób.

Cena wywoławcza lokali mieszkalnych przy Przyjaznej i Kwiatowej zostanie ustalona z uwzględnieniem aktualnych na dzień ogłoszenia licytacji cen rynkowych nowych lokali mieszkalnych. Mamy nieoficjalną informację, że m2 będzie kosztował około 7-8 tysięcy złotych.

Zysk ze sprzedaży TBS przeznaczy na renowację kamienic

To pierwsza tego typu inwestycja Katowickiego TBS. Nie tylko dlatego, że mieszkania zostaną sprzedane w drodze licytacji, ale dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na renowację trzech kamienic w centrum miasta. Inwestycja przy ul. Mariackiej jest w trakcie realizacji i trwają już zaawansowane prace budowlane. Powstanie tam w sumie 41 mieszkań, z których 20 będzie dedykowanych osobom starszym i z niepełnosprawnościami.

KTBS szykuje trzy nowe osiedla w Katowicach

Katowickie Towarzystwo budownictwa społecznego w tej chwili dysponuje ponad 2400 lokalami mieszkalnym, a w różnych fazach zaawansowania inwestycji jest kolejne 500. Przy ul. Kossutha 7 na os. Witosa powstaje budynek z 75 mieszkaniami, z których wiele dedykowanych będzie rodzinom wielodzietnym. Na ukończeniu jest także projekt innowacyjnego ekologicznego osiedla przy ul. Kosmicznej w Giszowcu, w ramach którego zostanie zbudowanych 7 budynków z 210 mieszkaniami, a przy ul. Korfantego 179a trwa procedura rozpoczęcia inwestycji na budowę osiedla na ponad 200 lokali mieszkalnych.

Wizualizacja osiedla przy Korfantego 179a w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Nowe osiedle TBS-u w Katowicach przy al. Korfantego. Budowa ma się zacząć już w 2023 roku

Autor: Katarzyna Pachelska

07/02/2023

Wizualizacje osiedla

Może Cię zainteresować:

Ekologiczne przy Kosmicznej. KTBS dostał pozwolenie na budowę nowego osiedla w Katowicach

Autor: Katarzyna Pachelska

02/01/2023

Wizualizacja

Może Cię zainteresować:

Katowicki TBS czeka na pozwolenie na budowę nowego bloku. Powstanie w miejscu starego biurowca Lipsk na Osiedlu Witosa

Autor: Katarzyna Pachelska

29/11/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon