Nowy hotel powstanie w Wiśle. Będzie tam kilkaset pokojów. Zobacz wizualizacje

Grupa REB otrzymała pozwolenie na budowę dużego hotelu w Wiśle, na zboczu góry, tuż przy samej rzece. Zobaczcie, jak będzie wyglądać ten obiekt.

232 pokoje ma mieć nowy hotel, który zostanie wybudowany w Wiśle, przy ul. Gimnazjalnej. Inwestorem jest polska firma REB Group.

Nowy hotel powstanie w Wiśle

- Długo walczyliśmy o uzyskanie pozwolenia na budowę, bo złożyliśmy dokumenty w czasie pandemii. Jesteśmy szczęśliwi, że udało się je uzyskać - mówi Piotr Kawałko, szef Grupy REB.

Hotel będzie malowniczo położony na 20-metrowej skarpie z widokiem na rzekę Wisłę i góry okalające tę wypoczynkową miejscowość w Beskidzie Śląskim.

W sumie obiekt będzie miał 16,909 m2 powierzchni użytkowej, z czego prawie 7 tys. to powierzchnia pokojów. Hotel ma mieć standard co najmniej 4 gwiazdek.

Działka, na jakiej powstanie hotel, liczy niecały hektar.

Będzie basen na słonecznym tarasie z widokiem na rzekę i góry

Pokoje będą jedno- i dwuosobowe oraz apartamenty. Przewidziano też strefę SPA z basenem a la infinity i zewnętrznym, wyniesionym ponad ulicę, słonecznym (bo zwróconym na południową stronę) tarasem z widokiem na rzekę i góry. Nie zabraknie strefy konferencyjnej z mobilnymi ściankami działowymi.

W garażu podziemnym zmieszczą się 142 samochody.

Grupa REB planuje rozpocząć budowę w III/IV kwartale 2021 r. Potrwa ona ok. 18-24 miesięcy.

Inwestor ten przymierza się też do budowy dwóch obiektów w Katowicach:

Biura, mieszkania, usługi w nowych budynkach na brzegu Rawy przy Grundmanna

Duże osiedle mieszkaniowe powstanie przy Parku Kościuszki. Nawet 12-piętrowe bloki. Zobaczcie zdjęcia

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon