Nowy hotel w Katowicach, wybudowany nad Rawą 4-gwiazdkowy Qubus, zostanie otwarty 1 grudnia 2023 r. Zobaczcie zdjęcia tego obiektu

Sieć hotelowa Qubus wraca do Katowic, tym razem w wybudowanym przez siebie obiekcie. 4-gwiazdkowy hotel położony przy ul. Moniuszki w centrum miasta, tuż przy Rawie, zostanie otwarty oficjalnie 1 grudnia 2023 r.

Już 1 grudnia 2023 r. do nowego Qubus Hotel Katowice zawitają pierwsi goście. Hotel o charakterystycznej trójkątnej bryle, zlokalizowany w centrum Katowic, przy ul. Moniuszki 9, nad brzegiem rzeki Rawy, ma 97 pokojów 1 i 2-osobowych oraz jeden apartament.

Od 1 grudnia Katowice będą mieć nowy hotel - Qubus Hotel Katowice

Oficjalne otwarcie hotelu, połączone z bankietem dla kontrahentów, odbędzie się 30 listopada 2023 r. A od 1 grudnia Qubus Hotel Katowice powita swoich pierwszych gości.

- Prace budowlane dobiegają końca, w tej chwili odbieramy już kolejne pokoje na krańcowych piętrach i skupiamy się na elementach aranżacyjnych. To powala nam na 100% potwierdzić otwarcie Qubus Hotel Katowice dla gości już od 1 grudnia 2023 r. – mówi dyrektor hotelu Szymon Przydworski. Bardzo cieszymy się, że wróciliśmy do Katowic, a projekt udało nam się zrealizować na czas. Widząc efekt końcowy wiemy, że udało nam się odwzorować całkowicie naszą wizję tego miejsca. Jest przytulnie, nowocześnie i wygodnie. Wszystkie materiały, na które się zdecydowaliśmy, czyli drewno, wełna, beton strukturalny, szkło, wspaniale się ze sobą komponują, tworząc naprawdę niezwykłe wnętrza – podsumowuje Szymon Przydworski.

Do dyspozycji gości w hotelu będzie również restauracja z tarasem mieszcząca do 50 osób. Na spotkania biznesowe czy małe przyjęcia rodzinne przewidziane zostały także dwie kameralne sale konferencyjne. W hotelu znajdzie się również centrum fitness z sauną i siłownią.

Hotel jest dwunastym obiektem sieci Qubus Hotel, do której należą też m.in. obiekty w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku czy Łodzi.

Qubus już był w Katowicach

Przypomnijmy, że marka Qubus już była obecna w Katowicach, w postaci 4-gwiazdkowego hotelu Qubus Prestige zlokalizowanego na 9 najwyższych piętrach biurowca Altus. Miał on 150 pokoi, działał od 2004 do końca 2016 roku. Obecnie w Altusie znajduje się również 4-gwiazdkowy hotel Courtyard by Marriott Katowice City Center.

Na kontynuację budowy czeka w Katowicach kolejny hotel - Puro Katowice, którego budowa zaczęła się pod koniec 2019 r. przy al. Korfantego i została zawieszona w czasie pandemii. Ma mieć prawie 250 pokoi. Budynek zaprojektował znany katowicki architekt Tomasz Konior.

Nowy hotel. a właściwie dwa, mają powstać w dawnych kolejowych kamienicach przy ul. Dworcowej w Katowicach. Pisaliśmy niedawno o tej inwestycji: Katowice. Nowy kompleks hotelowy w kamienicach przy Dworcowej. Inwestor, firma Epione, złożył wniosek o pozwolenie na budowę. Obiekt zaprojektował Tomasz Konior

Mural wodecki odsloniecie katowice 04

Może Cię zainteresować:

Najsłynniejszy obecnie mural w Katowicach oficjalnie odsłonięty. Zbigniew Wodecki na ścianie hotelu przy ul. Tylnej Mariackiej

Autor: Katarzyna Pachelska

04/10/2023

Mural wodecki katowice 03

Może Cię zainteresować:

4-gwiazdkowy hotel powstaje przy Mariackiej. Epickie balkony, mural z Wodeckim, piętra górnicze i hutnicze, steampunkowy pub

Autor: Katarzyna Pachelska

22/09/2023

Neony Katowice

Może Cię zainteresować:

Zachwycicie się! Neony z Katowic z lat 60. i 70. jak prawdziwe. Zobaczcie ten film

Autor: Katarzyna Pachelska

30/10/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon