Nowy Lidl w Mikołowie szykuje się do otwarcia. Odbędzie się w czwartek 12 października 2023. Przy markecie powstało rondo

Ledwie w maju otwarto market Lidl w katowickim Zarzeczu, a już za kilka dni sieć wzbogaci się o kolejny sklep - zbudowany całkiem niedaleko - 6 minut autem - ale już w Mikołowie, tuż przy trasie DK44 Katowice-Tychy. To będzie drugi market pod szyldem Lidla w Mikołowie.

Przy nowym Lidlu w Mikołowie trwają ostatnie prace kosmetyczne. Niektórzy klienci tak się nie mogą doczekać otwarcia, że mimo barierek na parkingu i ekip budowlanych, parkują samochody i chcą udawać się na zakupy. Nadgorliwych konsumentów zatrzymuje przed drzwiami ochroniarz, cierpliwie tłumacząc, że sklep jeszcze nieczynny.

Nowy market Lidl w Mikołowie. Wiadomo, kiedy otwarcie

Sam market przy Podleskiej 14e w Mikołowie, dwa kroki od ul. Beskidzkiej, którą biegnie trasa DK44 Katowice-Tychy, został zbudowany szybko, ale za to rondo na skrzyżowaniu Podleskiej i Musioła - wybudowane na koszt niemieckiej sieci - powstawało w bólach. Ale w końcu i ono jest przejezdne, więc sklep może ogłosić datę otwarcia.

Nowy sklep Lidl w Mikołowie zostanie otwarty w czwartek 12 października 2023 r. o godz. 6.00. Ma powierzchnię sali sprzedaży wynoszącą ok. 1350 m kw. W obiekcie zatrudniono 20 osób. Placówka będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 6:00 do 22:00, a w niedziele handlowe od 8:00 do 19:00. Zmotoryzowani klienci będą mogli korzystać z ok. 120 miejsc parkingowych.

W sklepie postawiono na ekologiczne rozwiązania, m.in. odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych i pompę ciepła.

Na sklepowych półkach nie zabraknie świeżych owoców i warzyw w ramach „Ryneczku Lidla” (w tym także szeroki wybór BIO), pieczywa bez konserwantów z „Piekarni w sercu Lidla”, a także marek takich jak: „Pikok” – wędliny, „Pilos” – nabiał, oraz szerokiego asortymentu produktów w „Strefie Wege”, jak również kosmetyków marki „Cien”. W asortymencie sklepów znajdziemy także odzież oraz produkty przemysłowe.

Lidl ma w Polsce ponad 850 sklepów

- Jako Lidl Polska rozwijamy sieć naszych sklepów, zapewniając szeroką gamę produktów wysokiej jakości w niskich cenach, wyprodukowanych w sposób zrównoważony. Ponadto zachęcamy do pobierania naszej bezpłatnej aplikacji Lidl Plus, dzięki której klienci mogą korzystać z dodatkowych kuponów, akcji promocyjnych oraz opcji płatności mobilnej Lidl Pay. Cieszymy się, że otwierając nowe placówki, tworzymy jednocześnie nowe miejsca pracy dla lokalnych społeczności. Lidl Polska, jako odpowiedzialny pracodawca, zapewnia swoim pracownikom atrakcyjne i jedne z najwyższych wynagrodzeń w handlu, szeroki pakiet benefitów pozapłacowych oraz możliwość rozwoju zawodowego – podsumowuje Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR, Lidl Polska.

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki (np. Kaufland) prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy oraz w USA. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Obecnie w 31 krajach istnieje w przybliżeniu 12 000 sklepów tej marki, a w Polsce - ponad 850.

Nowy market Lidl będzie drugim sklepem tej marki w Mikołowie. W mieście liczącym nieco ponad 40 tys. mieszkańców działają też trzy Biedronki, po jednym sklepie Netto i Aldi, a w budowie jest market Kaufland (w kompleksie parku handlowego).

Mama syn pixabay

Może Cię zainteresować:

Strefa Rodzica w Galerii Katowickiej. Psychologowie będą doradzać rodzicom dwa razy w miesiącu. Bezpłatnie

Autor: Katarzyna Pachelska

10/10/2023

Mikołów Tory

Może Cię zainteresować:

Jest umowa na drugi tor z Katowic Ligoty do Orzesza Jaśkowic. Pociągi będą jeździć nawet co kwadrans?

Autor: Michał Wroński

10/10/2023

Fabryka park katowice budowa 05

Może Cię zainteresować:

W Katowicach Piotrowicach powstaje park handlowy Fabryka Park. Już wiadomo, jakie sklepy tam będą

Autor: Katarzyna Pachelska

21/09/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon