Nowy sklep HalfPrice w Katowicach zostanie otwarty jeszcze w maju 2022 r. w dużym centrum handlowym

Sieć HalfPrice, polska odpowiedź na amerykańskiego TK Maxxa, idzie jak burza. Nie minął rok, gdy otworzyła swój pierwszy sklep w Polsce, a już zapowiada trzeci megastore w samych Katowicach.

Jedno jest pewne - trzeba lubić taki rodzaj zakupów, i mieć na niego dużo czasu. Ale za to jeśli się trochę pobuszuje, można tu znaleźć ciekawe ubrania, buty, przedmioty do domu marek, które rzadko występują w Polsce albo jeśli już są - to trzeba za nie słono zapłacić.

Znane marki taniej

Taki rodzaj shoppingu, zwany off-price, upowszechnił w Polsce TK Maxx, czyli sklep, który albo się kocha albo nienawidzi. Kocha właśnie za duży wybór markowych produktów po niższej cenie (w tym duże i małe rozmiary, np. butów), nienawidzi - bo można tu dostać oczopląsu, tyle tych rzeczy jest i sztuk jest niedużo, więc jeśli coś się spodoba, to za kilka dni już można tego nie znaleźć

TK Maxx to amerykańska sieć, założona w 1976 roku. W samych Stanach Zjednoczonych ma ponad 1000 sklepów. Co ciekawe, na macierzystym rynku działa pod nazwą TJ Maxx. Pierwszy salon w Polsce został otwarty w 2009 roku w M1 w Czeladzi. Teraz w samych Katowicach są dwa sklepy - w Galerii Katowickiej i w Silesia City Center.

Polska odpowiedź na TK Maxxa

W 2021 roku TK Maxxowi wyrosła konkurencja. I to polska! Jak się okazało, bardzo dynamiczna. W maju 2021 r. otwarto pierwsze sklepy pod szyldem HalfPrice. Markę wprowadziła na rynek Grupa CCC, czyli potentat w handlu obuwiem.

- HalfPrice to sklep w kategorii off-price, który oferuje szeroką gamę produktów znanych marek w bardzo atrakcyjnych cenach, wśród nich: odzież, obuwie, akcesoria, kosmetyki, zabawki oraz wyposażenie i dodatki do domu - informowała wtedy Grupa CCC.

Ten koncept rozwija się wręcz błyskawicznie, i to nie tylko w Polsce, ale też za granicą.

Tak pierwszy rok podsumował Marcin Czyczerski, prezes Grupy CCC:
- 7 rynków, 67 sklepów, 2 000 pracowników, 16,2 mln klientów odwiedzających nasze sklepy i 50 tysięcy zamówień w uruchomionym w grudniu sklepie online – tyle osiągnęliśmy w rok! Co więcej, do końca 2022 r. celujemy w ok. 100 sklepów, a już niedługo rozpoczniemy działalność w nowych krajach - pisze na LinkedInie.

Nowy sklep HalfPrice w Silesia City Center

W Katowicach działają już dwa duże sklepy HalfPrice - pierwszy powstał w Galerii Libero, drugi w Centrum Handlowym Trzy Stawy. Teraz sieć reklamuje się na mieście, że kolejny sklep pod tym szyldem zostanie otwarty 28 maja w Silesia City Center. Sklep powstanie w miejscu po Royal Collection. Co ciekawe, w SCC znajduje się też bezpośrednia konkurencja HalfPrice, czyli TKMaxx.

ZOBACZ TEŻ:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon