O świcie kontrterroryści załomotali do mieszkania w Katowicach. Zatrzymali tam groźnego przestępcę

Kryminalni z KWP w Katowicach i katowiccy kontrterroryści o świcie weszli do mieszkania w Katowicach, gdzie zatrzymali mężczyznę. 36-latek jest podejrzany o niebezpieczny rozbój w lipcu 2022 r. w Mysłowicach. Przestępcy ukradli z domu jednorodzinnego mienie o łącznej wartości blisko 1,2 mln złotych.

Do brutalnego rozboju doszło w lipcu 2022 roku w Mysłowicach. Sprawcy w biały dzień weszli do domu jednorodzinnego na zamkniętym osiedlu i napadli na właściciela. Przy użyciu paralizatora obezwładnili go i skrępowali taśmą klejącą. Następnie ukradli 800 tysięcy złotych, a także markowe zegarki i biżuterię, w sumie powodując blisko 1,2 miliona złotych strat.

36-latek z Katowic jednym z przestępców

Prokuratura Rejonowa w Mysłowicach wszczęła w tej sprawie śledztwo, które jeszcze w lipcu powierzyła policjantom z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach. Kryminalni przystąpili do ustalania sprawców rozboju, gromadząc obszerny materiał dowodowy i badając wszystkie tropy w sprawie. Po miesiącach żmudnej pracy śledczy ustalili tożsamość jednego z podejrzanych. 36-letni mężczyzna miał już bogatą przeszłość kryminalną, odbywał wcześniej karę 8 lat więzienia i był karany m.in. za rozboje, włamania, kradzieże, uszkodzenie ciała i przestępczość narkotykową.

Jego zatrzymania dokonali kryminalni wspólnie z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach.

Wjazd na chatę zbira

Policyjni komandosi o świcie dynamicznie weszli do mieszkania, w którym zamieszkiwał podejrzany, jednocześnie zabezpieczając okna i pozostałe drogi jego potencjalnej ucieczki. Zaskoczony 36-latek nie stawiał żadnego oporu i błyskawicznie został zatrzymany. Następnie kryminalni przeszukali jego mieszkanie i samochód, zabezpieczając znaczne ilości narkotyków, drogocenne zegarki, gotówkę oraz maczety. Śledczy przejęli kokainę, marihuanę i tabletki MDMA oraz blisko 20 tysięcy złotych.


Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu, a następnie do Prokuratury Rejonowej w Mysłowicach. Tam usłyszał zarzuty n.in. za

  • dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia,
  • posiadanie znacznych ilości środków odurzających,

za co grozi od 3 do 12 lat więzienia. Jednak jako recydywiście grozi mu teraz znacznie surowszy wyrok. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie, o co wnioskowała prokuratura i śledczy.

Śledztwo trwa, a kryminalni ustalają pozostałych sprawców rozboju.

Wypadek 73 Pułku Piechoty, Katowice 13 stycznia 2023

Może Cię zainteresować:

Śmiertelny wypadek na drodze w Katowicach. Samochód rozbił się o filar wiaduktu

Autor: Katarzyna Pachelska

11/01/2023

Strażnicy miejscy w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Katowicka straż miejska szuka kandydatów do pracy. Kusi dodatkami i „trzynastką”

Autor: Michał Wroński

08/01/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon