Okradli market w Katowicach. Wpadli, bo policjanci mieli nosa. W bagażniku auta znaleźli łupy

Jeśli ktoś myśli, że policyjna intuicja to mit, powinien przeczytać tę historię. O złodziejach, którzy okradli market w Katowicach, a zostali zatrzymani przez policjantów z zupełnie innego powodu.

Śląska Policja
Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Wywiadowcy z katowickiego oddziału prewencji bardzo często wspomagają w służbie policjantów Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Policjanci z Katowic mieli "nosa"

Tym razem podczas służby zwrócili uwagę na opla, którym podróżowały trzy osoby. Kierująca wydała się policjantom bardzo młoda, więc postanowili zatrzymać pojazd do kontroli i sprawdzić, czy dziewczyna, która siedziała za kierownicą, ma w ogóle prawo jazdy.

W trakcie policyjnej kontroli okazało się, że „policyjny nos” funkcjonariuszy i tym razem nie zawiódł. Co prawda okazało się, że dziewczyna ma już 22 lata, więc teoretycznie mogłaby mieć prawo jazdy, ale praktycznie - nie mogła się nim pochwalić, bo takowego nie miała.

W bagażniku opla - niespodzianka. A nawet dwie

Policjanci nie zakończyli działań na sprawdzeniu dokumentów pani kierującej oplem, ale poprosili też o otwarcie bagażnika. A tam nie dość, że znaleźli komplet tablic rejestracyjnych pochodzących z innego pojazdu, to również sklepowy koszyk wypełniony produktami spożywczymi i alkoholem. Okazało się, że to złodziejski łup, bo kilkanaście minut wcześniej kierująca wspólnie ze swoimi pasażerami, 17-letnim chłopakiem i 42-letnia kobietą ukradli towar z marketu przy ul. 1 Maja w Katowicach.

Policjanci wspólnie z pracownikiem sklepu sprawdzili nagranie z monitoringu. Przestępstwo "trójki z opla" zostało godnie uwiecznione. Wartość strat oszacowano na prawie 650 zł. Złodzieje zostali zatrzymani i doprowadzeni do Komisariatu V Policji w Katowicach, gdzie wykonano kolejne czynności procesowe. Za kradzież podejrzanym grozi kara do 5 lat więzienia. A pani kierowczyni - dodatkowa kara za kierowanie pojazdem mechanicznym bez odpowiednich uprawnień.

Kajdanki (zdjęcie ilustracyjne)

Może Cię zainteresować:

Czwórka pseudokibiców katowickiej drużyny terroryzowała nastolatków na ulicach. Najmłodszy ma 16 lat

Autor: Redakcja

06/10/2022

Policja Mikołów

Może Cię zainteresować:

Katowiczanin chciał razem ze swoimi małymi dziećmi okraść sklep w Mikołowie

Autor: Redakcja

03/10/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon