Ostatnie piwo w znanym pubie w Katowicach. Lokal zostanie zamknięty

Na ostatnie piwo zaprasza w sobotę 29 stycznia znany pub w centrum Katowic. Lokal zostanie zamknięty.

Zaledwie w niedzielę 23 stycznia pisaliśmy o likwidacji jedynego w Katowicach lokalu serwującego przysmak z Turcji:
Centrum Katowic. Znany lokal gastronomiczny zamyka się. Działa tylko do końca stycznia,

a znowu dowiadujemy się o zamknięciu kolejnego, w dodatku znajdującego się od opisywanego przez nas dosłownie rzut beretem, też w centrum Katowic.

Multi-tap na Staromiejskiej

Z mapy lokali znika piwny pub Kontynuacja, znajdujący się przy ul. Staromiejskiej 8. To jeden z większych multi-tapów w mieście (reklamował się jako największy). Dysponuje 16 kranami kraftowym piwem. Wbrew nazwie nie zapowiada się, by ze Staromiejskiej przeniósł się w inne miejsce. Znika na dobre.

W swojej karierze Kontynuacja już raz się przenosiła, z Mariackiej (gdzie została otwarta w 2014 r.) właśnie na Staromiejską, gdzie działa od 2016 r. Niestety, po pięciu latach w tej lokalizacji zamyka się.

Impreza - ostatnie piwo w Kontynuacji

Z tej smutnej okazji Kontynuacja zaprasza na akcję "Ostatnie piwo w Kontynuacji", która zacznie się w sobotę 29 stycznia o godz. 16.

Właściciele piszą na Facebooku: "Jak śpiewały Elektryczne Gitary: TO JUŻ JEST KONIEC. Nasza wspólna przygoda pod tytułem Kontynuacja Katowice właśnie ma swój kres. Dziękujemy Wasm za te wspólne tłuste i chude lata. Jesteście najlepsi! Dziękujemy wszystkim przecudownym barmanom, którzy stawali przez ten czas za kontynuacyjnym barem. To był naprawdę piękny czas!
Zapraszamy więc Was na ostatnie piwo w KONTYNUACJI! Przyjdźcie się pożegnać, przybić piątkę, wyściskać i wypić za zdrowie nas wszystkich."

Zabrakło nam już sił - mówi współwłaścicielka Kontynuacji

Jak tłumaczy Joanna Daniluk, współwłaścicielka, razem z mężem Grzegorzem Malcherkiem i jego bratem Michałem, Kontynuacji, przyczyną zamknięcia katowickiego lokalu jest chęć skupienia się na biznesie we Wrocławiu. To tam powstała, i to dzisiaj istnieje pierwsza Kontynuacja. - Zabrakło nam po prostu sił na prowadzenie lokalu w Katowicach. Poza tym pandemia nas mocno naruszyła, i do dziś się po niej nie otrząsnęliśmy. Mamy też pod Wrocławiem, w Jelczu-Laskowicach, browar Browar Cześć Brat!, który jest nowym przedsięwzięciem, robimy sami pastrami (wołowy mostek wołowy długo peklowany w aromatycznych przyprawach i wędzony naturalnym drewnem) jako Cześć Brat! PASTRAMI, mamy foodtrucki. Za dużo spraw do ogarnięcia. Przykro nam, ale musimy zamknąć lokal w Katowicach. Zapraszamy do Kontynuacji we Wrocławiu albo na nasze pastrami - dodaje Daniluk

Kontynuacja Katowice to nie pierwszy biznes, jaki zamknęli w naszym mieście właściciele Kontynuacji. Prowadzili też gastropub Cześć Brat, też na Staromiejskiej, gdzie serwowali m.in. pastrami. Niestety, otworzyli go tuż przed pandemią.

Za to swoje pastrami sprzedają innym lokalom w Katowicach i okolicach, m.in. można je zjeść w 3 Siostrach i Kawiarni Fotograficznej w centrum miasta.

Czytaj też:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Do pieca

Katowicka pizzeria w centrum miasta zamyka się

Kartofelnik Katowice

Zamyka się znany lokal gastronomiczny w centrum Katowic

Karp

Karpia jest mało przed świętami. Poza tym jest drogi. Czemu?

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

Marcin Wilk, prezes Śląskiego Funduszu Rozwoju

Marcin Wilk o Europejskim Forum Przyszłości. Wideo

Zdjęcie Główne

Bezpieczna przyszłość z dotacją

Tramwaj w Katowicach

Znowu będzie można kupić bilet w autobusie?