Ostatnie piwo w znanym pubie w Katowicach. Lokal zostanie zamknięty

Na ostatnie piwo zaprasza w sobotę 29 stycznia znany pub w centrum Katowic. Lokal zostanie zamknięty.

Zaledwie w niedzielę 23 stycznia pisaliśmy o likwidacji jedynego w Katowicach lokalu serwującego przysmak z Turcji:
Centrum Katowic. Znany lokal gastronomiczny zamyka się. Działa tylko do końca stycznia,

a znowu dowiadujemy się o zamknięciu kolejnego, w dodatku znajdującego się od opisywanego przez nas dosłownie rzut beretem, też w centrum Katowic.

Multi-tap na Staromiejskiej

Z mapy lokali znika piwny pub Kontynuacja, znajdujący się przy ul. Staromiejskiej 8. To jeden z większych multi-tapów w mieście (reklamował się jako największy). Dysponuje 16 kranami kraftowym piwem. Wbrew nazwie nie zapowiada się, by ze Staromiejskiej przeniósł się w inne miejsce. Znika na dobre.

W swojej karierze Kontynuacja już raz się przenosiła, z Mariackiej (gdzie została otwarta w 2014 r.) właśnie na Staromiejską, gdzie działa od 2016 r. Niestety, po pięciu latach w tej lokalizacji zamyka się.

Impreza - ostatnie piwo w Kontynuacji

Z tej smutnej okazji Kontynuacja zaprasza na akcję "Ostatnie piwo w Kontynuacji", która zacznie się w sobotę 29 stycznia o godz. 16.

Właściciele piszą na Facebooku: "Jak śpiewały Elektryczne Gitary: TO JUŻ JEST KONIEC. Nasza wspólna przygoda pod tytułem Kontynuacja Katowice właśnie ma swój kres. Dziękujemy Wasm za te wspólne tłuste i chude lata. Jesteście najlepsi! Dziękujemy wszystkim przecudownym barmanom, którzy stawali przez ten czas za kontynuacyjnym barem. To był naprawdę piękny czas!
Zapraszamy więc Was na ostatnie piwo w KONTYNUACJI! Przyjdźcie się pożegnać, przybić piątkę, wyściskać i wypić za zdrowie nas wszystkich."

Zabrakło nam już sił - mówi współwłaścicielka Kontynuacji

Jak tłumaczy Joanna Daniluk, współwłaścicielka, razem z mężem Grzegorzem Malcherkiem i jego bratem Michałem, Kontynuacji, przyczyną zamknięcia katowickiego lokalu jest chęć skupienia się na biznesie we Wrocławiu. To tam powstała, i to dzisiaj istnieje pierwsza Kontynuacja. - Zabrakło nam po prostu sił na prowadzenie lokalu w Katowicach. Poza tym pandemia nas mocno naruszyła, i do dziś się po niej nie otrząsnęliśmy. Mamy też pod Wrocławiem, w Jelczu-Laskowicach, browar Browar Cześć Brat!, który jest nowym przedsięwzięciem, robimy sami pastrami (wołowy mostek wołowy długo peklowany w aromatycznych przyprawach i wędzony naturalnym drewnem) jako Cześć Brat! PASTRAMI, mamy foodtrucki. Za dużo spraw do ogarnięcia. Przykro nam, ale musimy zamknąć lokal w Katowicach. Zapraszamy do Kontynuacji we Wrocławiu albo na nasze pastrami - dodaje Daniluk

Kontynuacja Katowice to nie pierwszy biznes, jaki zamknęli w naszym mieście właściciele Kontynuacji. Prowadzili też gastropub Cześć Brat, też na Staromiejskiej, gdzie serwowali m.in. pastrami. Niestety, otworzyli go tuż przed pandemią.

Za to swoje pastrami sprzedają innym lokalom w Katowicach i okolicach, m.in. można je zjeść w 3 Siostrach i Kawiarni Fotograficznej w centrum miasta.

Czytaj też:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon