Oszukali „na policjanta”. Mieszkanka Katowic straciła 60 tys. zł!

Policjanci z Katowic opublikowali wizerunek dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwo metodą „na policjanta”. Mieszkanka Katowic straciła w ten sposób 60 tys. zł. Mundurowi proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości oszustów.

fot. KMP w Katowicach
Oszuści z Katowic

Do oszustwa doszło 1 czerwca 2022 r. Najpierw na stacjonarny numer telefonu pokrzywdzonej zadzwonił mężczyzna podający się za kuriera, który potrzebował adresu do doręczenia. Po uzyskaniu informacji rozłączył się mówiąc, że przesyłka zostanie dostarczona do godz. 14.00. Po chwili na ten sam numer telefonu zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako funkcjonariusz CBŚP.

- W trakcie rozmowy telefonicznej przekonał pokrzywdzoną o tym, że pracują nad zorganizowaną grupą przestępczą. Jej członkowie mieli napadać na ludzi w ich mieszkaniach, rozpylając w środku gaz łzawiący, a mężczyzna przedstawiający się za kuriera należy właśnie do tej grupy – informują policjanci z Katowic.

Zostawiła w koszu na śmieci 60 tys. zł

Mężczyzna wyciągnął od mieszkanki Katowic informację o jej oszczędnościach. Później pojechała ona do banku, by wypłacić pieniądze. W tym czasie w telefonie odezwał się inny mężczyzna, który podał się za prokuratora i powiedział, ze policjanci z CBŚP wpłacili na jej konto 28 300 zł, które musi wypłacić.

- Pokrzywdzona i tym razem posłuchała oszusta i w dwóch bankach wypłaciła w sumie 60 tys. zł. Pokrzywdzona wypłacone pieniądze wrzuciła do kosza na śmieci, znajdującego się przy ul. Młyńskiej 9 w Katowicach, skąd przestępcy zabrali pozostawione w koszu pieniądze – dodają mundurowi.

Policjanci ustalili wizerunki dwóch mężczyzn, którzy podjęli pieniądze z kosza na śmieci. Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać podejrzewanych lub posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia ich tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel. 47 85 129 61 lub pod adresem e-mail: mienie@katowice.policja.gov.pl, powołując się na numer sprawy: RSD 189/22. Policjanci gwarantują anonimowość.

Mafia funeralna

Może Cię zainteresować:

Katowice: Sprzedawali trumny i wyłudzali zwrot podatku. "Zarobili" w ten sposób nawet 10 milionów złotych!

Autor: Arkadiusz Nauka

02/02/2022

Kajdanki (zdjęcie ilustracyjne)

Może Cię zainteresować:

Policjanci z Katowic 2 lata tropili mężczyznę, który bardzo nie chciał iść do więzienia

Autor: Redakcja

26/08/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon