Oszustwo "na policjanta" w Katowicach. Mieszkanka straciła ponad 87 tysięcy zł w gotówce i biżuterii. Rozpoznajesz podejrzanego?

Mieszkanka Katowic padła ofiarą oszustwa "na policjanta". Dała się przekonać oszustowi, że bierze udział w policyjnej akcji i musi przekazać swoje cenne dobra "funkcjonariuszowi". Rzekomy policjant zabrał jej pieniądze i biżuterię. Katowicka komenda prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości odbieraka.

Policja Katowice
Oszustwo na policjanta katowice 87 tysiecy zl przepadlo

Do zdarzenia doszło 16 października 2023 r. przy ul. Mieszka I w Katowicach. Nieustalony dotąd sprawca, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, oszukał mieszkankę Katowic metodą "na policjanta". Oszust przekonał poszkodowaną, że jej pieniądze i biżuteria są zagrożone. Polecił kobiecie przekazanie gotówki i drogocennych przedmiotów fałszywemu policjantowi, który miał po nie przyjść do jej mieszkania. Katowiczanka wydała odbierakowi 17 tysięcy złotych i biżuterię. Wartość strat oszacowano na kwotę ponad 87 tysięcy zł.

Wizerunek odbierającego (rzekomego "policjanta") zarejestrowały kamery monitoringu. Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać mężczyznę lub posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Katowicach, pod jednym z numerów telefonu: 47 851 25 55, 47 851 28 09 lub pod adresem mailowym: mienie@katowice.ka.policja.gov.pl

Ukradl konsole i szczoteczki do zebow katowice 0

Może Cię zainteresować:

Kradzież w CH Dąbrówka w Katowicach. Ukradł konsolę i szczoteczki do zębów. Kim jest?

Autor: Redakcja

12/01/2024

Pieniadze pixabay

Może Cię zainteresować:

Na oszustwie na BLIK obłowił się prawie jak na etacie w TVP. Nastoletni oszust zatrzymany w centrum Katowic

Autor: Katarzyna Pachelska

10/01/2024

Pies zdjecie ilustracyjne pixabay

Może Cię zainteresować:

Katowice. Poszła na zakupy do Galerii Katowickiej z psem, wyszła z policjantami. Czworonogiem musiał zaopiekować się jej mąż

Autor: Katarzyna Pachelska

10/01/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon