Owce koszące zakończyły okres próbny. Katowice zatrudnią je na stałe. Czeka na nie 10 hektarów zieleni do skubania

Owce, które na próbę zostały "zatrudnione" przez Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach, pozytywnie przeszły "próbę trawy" i zostaną w Katowicach już na stałe.

Katowicki Zakład Zieleni Miejskiej zdecydował się przetestować ekologiczny sposób koszenia trawy i "zatrudnić" do pomocy zwierzęta. Owce działały na terenie o powierzchni 1 tys. m2 w dzielnicy Brynów.

Pisaliśmy o tym 3 października 2023: Owce koszą trawę w Katowicach. Proszę się nie śmiać, to inicjatywa ekologiczna

Teraz okazuje się, że owce zakończyły okres próbny z notą celującą.

- Ich praca została bardzo pozytywnie oceniona przez przełożonych – w ciągu trzech dni pracy 35 owiec wykosiło teren ok. 1 tys. m2 – oznacza to, że jedna owca kosi ze średnią prędkością prawie 10 m2/dzień - informuje Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach.

Mało tego! Nie dość, że świetnie poradziło sobie z koszeniem klasycznych chaszczy, to wykazały się również własną inicjatywą i oprócz zwykłych traw pozbyły się także rdestowca, który jest gatunkiem inwazyjnym.

- W związku z takimi dobrymi wynikami pracy owce wynegocjowały sobie nowy kontrakt i zaczynają dalszą pracę. Tym razem będą miały do skoszenia ok. 10 h terenu w różnych lokalizacjach w mieście. Szukajcie naszych owiec i piszcie, jak się spisują - apeluje Zakład Zieleni Miejskiej.

Owce koszą trawę od dawna w Gliwicach. Więcej: Owce kameruńskie znów pojawiły się na jednym z osiedli w Gliwicach. Działają jak ekologiczne kosiarki

Zwłoki mężczyzny w Rawie Policja wyjaśnia okoliczności śmierci

Może Cię zainteresować:

Zwłoki mężczyzny w Rawie. Policja wyjaśnia okoliczności śmierci

Autor: Redakcja

08/10/2023

Kino kosmos katowice archiwalne fot jurand jarecki slazag 05

Może Cię zainteresować:

Kosmos w Katowicach. Tak postmodernizm zniszczył świetną architekturę z lat 50. Zobaczcie, jak stylowy był kiedyś budynek kina i jak wygląda teraz

Autor: Katarzyna Pachelska

08/10/2023

Tylna mariacka wiata smieci

Może Cię zainteresować:

Koniec z katowickim Palermo. Na Tylnej Mariackiej powstanie zabudowany zespół pojemników na odpady

Autor: Katarzyna Pachelska

06/10/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon