Pączki premium. W tych cukierniach i kawiarniach w Katowicach można je kupić

Zwykłe pączki z nadzieniem różanym albo marmoladą niech się schowają. Coraz więcej lokali w Katowicach na Tłusty Czwartek 2022 proponuje pączki premium. Zobaczcie, gdzie można takowe zamówić i ile kosztują. Uprzedzamy - nie są tanie.

Tłusty Czwartek 2022 zbliża się wielkimi krokami. Przypominamy, że najsłodszy dzień w 2022 roku już w najbliższy czwartek, 24 lutego.

Tłusty Czwartek 2022. Pączki premium w Katowicach

W tym dniu przed pączkarniami w centrum Katowic na pewno będą się ustawiać długie kolejki pączkożerców. Jak zwykle, największym powodzeniem będą się pewnie cieszyć pączkowe klasyki, czyli te z różą i marmoladami w różnych smakach.

Jednak są cukiernie i piekarnie, które oferują pączki - dzieła sztuki. Tylko na zamówienie, więc trzeba wcześniej się zdecydować, i odebrać je właśnie w Tłusty Czwartek.

Zobaczcie w naszej galerii zdjęciowej, gdzie w Katowicach można zamówić pączki premium, nie tylko z różnymi wymyślnymi nadzieniami, ale też pączki wegańskie, pączki bezglutenowe czy pączki keto.

Pączki za 20 zł sztuka

Takie pączki kosztują nawet kilkanaście złotych (rekordziści - ponad 20). - Tak niestety wygląda rzemieślniczy pączek smażony na prawie dwa razy droższym niż zeszłym roku oleju rzepakowym (nie fryturze) z domowymi nadzieniami z ciastem na żółtkach i masełku. Dodatkowo dochodzą inne wyższe koszty. Excel nie kłamie - tłumaczą właściciele katowickiej Zicherki (tu pączki kosztują 8,9 zł, ale zamówienia były przyjmowane do 20.02).

Czytaj też:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kolejka po pączki Katowice

Długie kolejki po pączki w poranek Tłustego Czwartku 2022

Pączki Katowice

Ceny pączków w centrum Katowic. Sprawdźcie, ile wydacie

Magdalena nowaczewska master chef

„Mój pierwszy żur: ciemny. I te kartofle. Ktoś to zje?”

Wolni Ludzie Katowice

W miejscu Złotego Rogu powstaje oryginalny lokal z... rumem

Spiż, Katowice

Popularna katowicka dyskoteka zostanie zamknięta?

MW 02 0259

Fest HOT DOG ze Śląska

Karp

Karpia jest mało przed świętami. Poza tym jest drogi. Czemu?