Pączki premium. W tych cukierniach i kawiarniach w Katowicach można je kupić

Zwykłe pączki z nadzieniem różanym albo marmoladą niech się schowają. Coraz więcej lokali w Katowicach na Tłusty Czwartek 2022 proponuje pączki premium. Zobaczcie, gdzie można takowe zamówić i ile kosztują. Uprzedzamy - nie są tanie.

Tłusty Czwartek 2022 zbliża się wielkimi krokami. Przypominamy, że najsłodszy dzień w 2022 roku już w najbliższy czwartek, 24 lutego.

Tłusty Czwartek 2022. Pączki premium w Katowicach

W tym dniu przed pączkarniami w centrum Katowic na pewno będą się ustawiać długie kolejki pączkożerców. Jak zwykle, największym powodzeniem będą się pewnie cieszyć pączkowe klasyki, czyli te z różą i marmoladami w różnych smakach.

Jednak są cukiernie i piekarnie, które oferują pączki - dzieła sztuki. Tylko na zamówienie, więc trzeba wcześniej się zdecydować, i odebrać je właśnie w Tłusty Czwartek.

Zobaczcie w naszej galerii zdjęciowej, gdzie w Katowicach można zamówić pączki premium, nie tylko z różnymi wymyślnymi nadzieniami, ale też pączki wegańskie, pączki bezglutenowe czy pączki keto.

Pączki za 20 zł sztuka

Takie pączki kosztują nawet kilkanaście złotych (rekordziści - ponad 20). - Tak niestety wygląda rzemieślniczy pączek smażony na prawie dwa razy droższym niż zeszłym roku oleju rzepakowym (nie fryturze) z domowymi nadzieniami z ciastem na żółtkach i masełku. Dodatkowo dochodzą inne wyższe koszty. Excel nie kłamie - tłumaczą właściciele katowickiej Zicherki (tu pączki kosztują 8,9 zł, ale zamówienia były przyjmowane do 20.02).

Czytaj też:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kolejka po pączki Katowice

Długie kolejki po pączki w poranek Tłustego Czwartku 2022

Pączki Katowice

Ceny pączków w centrum Katowic. Sprawdźcie, ile wydacie

Bez cukru

Jedna kawiarnia Bez Cukru zamyka się

Localny catering

Przetestowaliśmy dietę pudełkową od Localnego Cateringu

Prodiż Katowice

Kuchnia ukraińska w restauracji Prodiż w Fabryce Porcelany

Buldog Zdjęcie Główne

Świeża, pachnąca kawa najlepszym prezentem dla każdego!

Rączka2

Grillowe porady Remigiusza Rączki