Pierwsza w Katowicach restauracja tej sieci fastfoodowej powstaje przy dużym skrzyżowaniu

Przy rondzie na skrzyżowaniu ulic Kościuszki (DK 81) i Armii Krajowej w dzielnicy Piotrowice trwa budowa wolnostojącej restauracji typu fast food. To będzie pierwszy lokal szwedzkiej sieci w Katowicach, choć w woj. śląskim już czwarty.

Na niedużej działce na rogu ulic Kościuszki i Armii Krajowej, tuż przy rondzie nad drogą DK 81 w katowickiej dzielnicy Piotrowice, naprzeciwko budynku Famuru, trwa budowa wolnostojącej restauracji. Nie ma wątpliwości co tu będzie - płot budowy jest obłożony reklamami tej sieci, a na samej działce stoi pylon z hasłem "Dołącz do naszego zespołu!".

Pierwszy Max Burgers w Katowicach

Szykuje się tu pierwsza w Katowicach restauracja szwedzkiej sieci fastfoodowej Max Burgers. Pierwsza w województwie (trzecia w kraju) powstała w Świętochłowicach w listopadzie 2018 r. Później dołączyły Tychy i Jastrzębie-Zdrój. W sumie szwedzka sieć ma w Polsce 19 lokali.

Katowicka restauracja będzie dokładnie przy ul. Kościuszki 337.

Sieć Max Premium Burgers jest szalenie popularna w Szwecji i całej Skandynawii (ma ponad 130 restauracji), skutecznie konkurując z amerykańskimi gigantami. Pierwszy lokal pod tym szyldem (mała budka) powstał w 1968 r. Curt Bergfors i Britta Fredriksson serwowali w nim burgery własnego pomysłu. W ciągu zaledwie dwóch lat stały się tak popularne, że właściciele zdecydowali się na otwarcie kolejnych lokali. Do dzisiaj Max Burgers jest firmą rodzinną.

W pobliżu będzie market Kaufland

Co ciekawe, aby katowicka restauracja mogła być zbudowana, na działce na rogu Kościuszki i Armii Krajowej trzeba było najpierw rozebrać budynek mieszkalny, dwa budynki niemieszkalne i pięć garaży. Zresztą ten teren od kilku lat był tylko wielkim wieszakiem na banery reklamowe.

A na pobliskiej działce należącej kiedyś do Famuru, po drugiej stronie ul. Armii Krajowej, szykuje się budowa marketu Kaufland. Pisaliśmy o niej m.in.: Kolejny market powstanie w Katowicach. Miasto wydało pozwolenie na budowę

Basen Zadole

Może Cię zainteresować:

„Basen Zadole” to nowa kryta pływalnia na południu Katowic, wybudowana za 33,5 mln złotych. Obiekt zostanie otwarty w piątek, 16 września.

Autor: Redakcja

15/09/2022

Silesia City Center

Może Cię zainteresować:

Sklep Primark Katowice szuka pracowników. Tyle można zarobić. Dokładne stawki brutto

Autor: Katarzyna Pachelska

26/09/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon