Kolejny market powstanie w Katowicach. Miasto wydało pozwolenie na budowę

Katowicom przybędzie kolejny spory market. Urzędnicy wydali pozwolenie na budowę w mieście nowego sklepu niemieckiej sieci.

Katarzyna Pachelska/24kato.pl
Piotrowice teren byłego Famuru

10 marca 2022 r. Urząd Miasta Katowice wydał pozytywną decyzję dotyczącą pozwolenia na budowę w Katowicach nowego marketu. Pawilon usługowo-handlowy chce u nas stawiać spółka Kaufland Polska Markety Sp. z o.o. sp. j. Firma złożyła wniosek o wydanie pozwolenia na budowę w grudniu 2021 roku.

Nowy Kaufland w Katowicach

Pawilon powstanie przy ul. Armii Krajowej w Katowicach Piotrowicach, na terenie dziś nieużywanym, który kiedyś należał do przedsiębiorstwa Famur. To część wielkiego pustego placu między ul. Kościuszki, Armii Krajowej, linią kolejową i halą Famuru. Kaufland zajmie jedynie część tego placu. Wjazd do marketu będzie od strony ul. Armii Krajowej.

To będzie już trzeci sklep niemieckiej sieci w Katowicach. Co ciekawe, do października 2020 r. Kaufland był nieobecny w stolicy województwa. Wtedy dopiero otwarto pierwszy market pod tym szyldem, w dzielnicy Brynów, przy ul. Brynowskiej, niedaleko Parku Kościuszki.

Później Kaufland wykorzystał wyprowadzkę Tesco z Polski, i zajął miejsce (już zmniejszone) brytyjskiego sklepu w Silesia City Center. Kaufland w centrum handlowym został otwarty 4 listopada 2021 r.

Kaufland należy do tej samej grupy co Lidl

Można podejrzewać, że wkrótce zacznie się budowa Kauflanda w Piotrowicach. Brynowski sklep stawiano niespełna rok.

Kaufland to niemiecka sieć sklepów. Warto wiedzieć, że razem z Lidlem należy do Grupy Schwartz. W całej Europie Kaufland ma ponad 1350 sklepów i zatrudnia ok. 139 000 pracowników. W Polsce - 235 marketów i zatrudnia ok. 14 000 pracowników. W listopadzie 2021 r. Kaufland obchodził 20-lecie działalności w Polsce. Pierwszy sklep pod tym szyldem powstał w 2001 r. w Stargardzie.

CZYTAJ TEŻ:

Mieszkanie Katowice moderna12

Może Cię zainteresować:

Prawie 1,3 mln zł kosztuje apartament z ogrodem zimowym w modernistycznej kamienicy w Katowicach. Zobaczcie zdjęcia!

Autor: Katarzyna Pachelska

22/03/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon