Pierwszy Klub Pacjenta w Katowicach. Wykłady i badania 9 lutego u elżbietanek przy szpitalu. Wstęp wolny

Fundacja „Z sercem do Pacjenta” Grupy American Heart of Poland organizuje pierwsze spotkanie w ramach Klubu Pacjenta w Katowicach. Odbędzie się ono w czwartek 9 lutego 2023 r. przy Warszawskiej.

Pixabay
Lekarz (zdjęcie ilustracyjne)

Pierwsze w Katowicach spotkanie z cyklu „Klub Pacjenta” organizowane przez Fundację „Z sercem do Pacjenta” Grupy American Heart of Poland odbędzie się 9 lutego 2023 r. W ramach spotkania odbędą się prelekcje specjalistów z zakresu zdrowia oraz bezpłatne badania i konsultacje.

„Z sercem do Pacjenta”
Pierwszy Klub Pacjenta w Katowicach
9 lutego, czwartek, godz. 11:00
Zgromadzenie Zakonne Sióstr św. Elżbiety (sala na parterze)
ul. Warszawska 52, Katowice, obok Szpitala św. Elżbiety
Organizatorzy: Fundacja „Z sercem do Pacjenta” Grupa American Heart of Poland

Fundacja „Z sercem do Pacjenta” została powołana przez Grupę American Heart of Poland z myślą o edukacji zdrowotnej i propagowaniu zdrowego stylu życia. Flagowym projektem Fundacji są tzw. Kluby Pacjenta – czyli bezpłatne spotkania, podczas których uczestnicy mogą wysłuchać porad na temat zdrowia, a także wziąć udział w bezpłatnych badaniach i konsultacjach medycznych. Takie spotkania będą organizowane min. 3 razy w roku w ponad 20 lokalizacjach, w których działa Grupa American Heart of Poland.

– Tematyka poszczególnych prelekcji ogniskuje się m.in. wokół problematyki chorób najczęściej dotykających Polaków oraz walki z nałogami i przyzwyczajeniami negatywnie wpływającymi na zdrowie. Stąd też na temat pierwszego spotkania w Katowicach zostały wybrane choroby cywilizacyjne XXI wieku oraz sposoby na samodzielną kontrolę zdrowia. Oddzielna prelekcja zostanie poświęcona także znaczeniu fizjoterapii w procesie leczenia – wyjaśnia Katarzyna Kucia-Garncarczyk, prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta”.

Z wykładem pod tytułem „Choroby cywilizacyjne – plaga XXI wieku” wystąpi dr n. med. Jan Kabat, specjalista chirurgii ogólnej, Szpital św. Elżbiety w Katowicach, Grupa American Heart of Poland. O tym, jak samodzielnie sprawdzić swoje zdrowie opowie Artur Gabrysiak, specjalista ds. medycyny laboratoryjnej Grupy American Heart of Poland. Z kolei na pytanie, dlaczego ruch jest tak ważny w naszym codziennym życiu odpowie Karolina Zięcina, fizjoterapeutka ze Szpitala im. Św Elżbiety w Katowicach.

Podczas spotkania będzie możliwość przeprowadzenia indywidualnych konsultacji ze specjalistami oraz pomiaru ciśnienia i poziomu cukru. Udział w spotkaniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych rejestracji.


Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Katowic Marcin Krupa.

Centrum Fizjoterapii ŚUM Katowice wizualizacja 1

Może Cię zainteresować:

Katowice. Willa Chruszczowa za 27 mln zł zmieni się w Centrum Fizjoterapii dla dzieci. Wizualizacje

Autor: Katarzyna Pachelska

20/01/2023

Park osiedle Norma

Może Cię zainteresować:

Podpisano umowy na realizację czterech nowych parków w Katowicach. Poczekamy na nie do wiosny 2024 r.

Autor: Katarzyna Pachelska

03/02/2023

Pieniądze

Może Cię zainteresować:

Katowice. Po olbrzymią gotówkę z Biura Rzeczy Znalezionych zgłosiło się kilku "właścicieli"

Autor: Katarzyna Pachelska

01/02/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon