Pierwszy raz w Katowicach Drifingowe Mistrzostwa Polski. Już w lipcu na Muchowcu

20 i 21 lipca na katowickim lotnisku Muchowiec pojawią się najlepsi kierowcy z całej Europy, chcąc udowodnić sobie i widzom, który z nich jest tym jednym najlepszy. Bilety są już dostępne

Driftingowe Mistrzostwa Polski to najlepsza i najlepiej rozwinięta tego typu impreza w Europie. Pojawi się na niej prawie 70 kierowców z Polski, ale również Szwecji, Ukrainy, Węgier i Czech. Startować będą w specjalnie przygotowanych samochodach o mocy od 700 do nawet 1000 KM. Nie jest to wyścig, ale pokaz drifterski, więc liczy się to, kto najefektowniej pokona bokiem każdy kolejny zakręt z prędkością ponad 100 km/h.

Jak mówi organizator zawodów, doświadczony i utytułowany weteran Kuba Przygoński:

Zawody driftingowe odbywają się na torze, który pozwala publiczności być blisko całej akcji i podziwiać dynamiczne przejazdy od startu do mety. Sport ten wymaga wyjątkowej precyzji – zawodnicy jadą w uślizgu jeden przy drugim, ale czasem zdarzy się jakiś błąd, odpadnie zderzak, cały czas coś się dzieje. W czasie Driftingowych Mistrzostw Polski w Katowicach zmierzymy się na nowej trasie, która będzie techniczna, ale też pozwoli na naprawdę bliską jazdę w parach.

Oczywiście na terenie lotniska będzie mnóstwo innych atrakcji, Car Show z blisko setką samochodów czy Drift Taxi, w którym będziemy mogli być pasażerem driftującego samochodu.

Honorowy patronat nad imprezą objęło Miasto Katowice, a jak tłumaczy prezydent miasta Marcin Krupa:

Katowice słyną z organizacji dużych imprez sportowych, także tych o randze mistrzowskiej. Fani różnych dyscyplin przyjeżdżają do naszego miasta nawet z najodleglejszych zakątków świata by obserwować zmagania m.in.: siatkarzy, koszykarzy, ale też zawodników dyscyplin esportowych. Cieszymy się, że fani motorsportu będą mieli w lipcu okazję zobaczyć w akcji czołowych kierowców, rywalizujących w cyklu Driftingowych Mistrzostw Polski. Drifting uznawany jest za jeden z najszybciej rozwijających się sportów motorowych i nie mam wątpliwości, że przyczynia się do tego widowiskowy charakter rywalizacji.

Harmonogram imprezy oraz informacje o biletach dostępne są na stronie:

https://driftingowemistrzostwa...

Spodek wraca do gry

Może Cię zainteresować:

Jarosław Gwizdak: Spodek wrócił do koncertowej gry, ale trzeba pogodzić się z tym, że nie jest już najatrakcyjniejszą i najbardziej komfortową halą w Polsce

Autor: Jarosław Gwizdak

08/07/2024

Joga

Może Cię zainteresować:

Spędź lato aktywnie w Katowicach z Akademią Górnośląską. Ciekawy pomysł i mnóstwo atrakcji

Autor: Wojciech Sontowski

08/07/2024

Giszowiec

Może Cię zainteresować:

Jeśli chcesz velostradę w Katowicach, weź udział w konsultacjach. Swoją propozycję ma też Sosnowiec

Autor: Wojciech Sontowski

08/07/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon