Chciał sterroryzować szpikulcem sprzedawczynię z Żabki. Teraz szuka go policja, ale na zdjęciach trudno rozpoznać napastnika

Katowiccy policjanci proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, który - zamaskowany - chciał okraść sklep Żabka w Katowicach. Niestety zdjęcia z monitoringu niewiele wnoszą do tej sprawy.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach prowadzą czynności w sprawie usiłowania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia przypominającego szpikulec.

Do zdarzenia doszło 30 marca 2023 roku w sklepie spożywczym Żabka przy ulicy Piotrowickiej 76 w Katowicach Ligocie. Widoczny na zdjęciu mężczyzna, trzymając w ręce szpikulec, zażądał od ekspedientki pieniędzy z kasy. Nie udało mu się nic ukraść, bo spłoszył go klient, który wszedł do sklepu. Wizerunek podejrzewanego o próbę rozboju mężczyzny zarejestrowały kamery monitoringu.

Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać mężczyznę lub posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z wydziału kryminalnego katowickiej komendy pod nr telefonu 47 85 120 00, 47 85 124 85, 47 85 125 55 lub pod adresem e-mail: kryminalny@katowice.ka.policja.gov.pl

Heliktoper LPR lądował na Giszowcu

Może Cię zainteresować:

Przy ulicy Mysłowickiej w Giszowcu lądował helikopter LPR. Starszy mężczyzna trafił do szpitala

Autor: Redakcja

22/05/2023

Policja katowice kontrola

Może Cię zainteresować:

Policyjny pościg po Katowicach za kierowcą skody fabii, który przekroczył dozwoloną prędkość o 14 km/h

Autor: Katarzyna Pachelska

22/05/2023

Zlosliwy kierowca katowice 1

Może Cię zainteresować:

Złośliwie zahamował tuż przed tirem na ul. Chorzowskiej w Katowicach. Okazało się, że nie powinien prowadzić auta

Autor: Katarzyna Pachelska

18/05/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon