Śmiertelny wypadek na A4 w Katowicach. Zderzyły się dwa samochody osobowe i ciężarówka. Autostrada jest zablokowana

Na autostradzie A4 w Katowicach dzisiaj, w piątek 26 maja 2023 r., wydarzył się wypadek z udziałem dwóch samochodów osobowych i jednego ciężarowego. Na miejscu lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety mężczyzna kierujący jednym z aut osobowych zginął na miejscu. Autostrada w kierunku Wrocławia jest zablokowana.

AKTUALIZACJA, godz. 21:31

Jak informują katowiccy strażacy, 26.05.2023 r. o godz. 19:43 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Katowicach wpłynęło zgłoszenie o wypadku jednego samochodu ciężarowego oraz dwóch samochodów osobowych na autostradzie A4, kierunek na Wrocław.

W jednym z pojazdów osobowych znajdowała się osoba zakleszczona bez funkcji życiowych. Na miejsce zadysponowano cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej. Ze względu na charakter zdarzenia na miejsce skierowane zostały również: śmigłowiec LPR, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz policja.

W wyniku zdarzenia jedna osoba została zabrana do szpitala oraz stwierdzono zgon drugiej osoby po długiej resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Autostrada A4 337 kilometr, kierunek Wrocław jest całkowicie zablokowana.

AKTUALIZACJA, godz. 21:13:

Aspirant Olaf Burakiewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach podaje więcej informacji na temat dzisiejszego wieczornego wypadku na autostradzie A4:

- Około godziny 19.40 osobowy lexus, jadąc w kierunku Wrocławia, uderzył w osobowego citroena. Lexusa obróciło prosto pod jadący w tym samym kierunku samochód ciężarowy. Helikopter LPR został wezwany do mężczyzny kierującego lexusem. Był on reanimowany na miejscu wypadku. Niestety stwierdzono zgon tego kierowcy - mówi policjant.

Autostrada A4 w kierunku Wrocławia nadal jest zablokowana. Na miejsce wezwano prokuratora.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Do groźnego wypadku doszło dzisiaj, w piątek 26 maja 2023 r. przed godz. 20 na autostradzie A4 w Katowicach, na wysokości komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej i Parku Kościuszki, na jezdni w kierunku Wrocławia.

Jak informuje aspirant Olaf Burakiewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, zderzyły się ze sobą dwa auta osobowe i samochód ciężarowy. Na miejscu wypadku lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. - Na razie nie wiemy, ile osób jest poszkodowanych - dodaje Burakiewicz.

Autostrada A4 w kierunku Wrocławia jest całkowicie zablokowana. Policjanci kierują samochody objazdami przez Drogową Trasę Średnicową i DK86. Również w stronę Krakowa utworzył się korek.

Natężenie ruchu na A4 w Katowicach, godz. 20:45

Wyprzedzanie na pasach katowice

Może Cię zainteresować:

Pieszy i jego pies ledwo uszli z życiem. Fiat o mało ich nie potrącił na przejściu na ul. Mikołowskiej. WIDEO

Autor: Katarzyna Pachelska

25/05/2023

Galeria libero katowice zjezdzalnia 01

Może Cię zainteresować:

Najwyższa zjeżdżalnia w Polsce powstaje w Galerii Libero w Katowicach. Otwarcie już 1 czerwca, w Dzień Dziecka

Autor: Katarzyna Pachelska

26/05/2023

Muzem slaskie straz pozarna

Może Cię zainteresować:

Straż pożarna na sygnale popędziła do Muzeum Śląskiego. Okazało się, że ktoś przypalił jedzenie

Autor: Katarzyna Pachelska

24/05/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon