Katowice. Strzelał z broni, został aresztowany. Strzelcowi z Mariackiej grozi do 20 lat pozbawienia wolności

W nocy z 15 na 16 czerwca 2024 r. mieszkaniec Katowic strzelał na ul. Mariackiej z rewolweru sportowego. Teraz na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice-Południe mężczyzna przynajmniej trzy miesiące spędzi w areszcie.

Pożar samochodu na podziemnym parkingu Galerii Katowickiej

Do zdarzenia doszło w nocy z 15 na 16 czerwca. Mężczyzna, nie mając żadnego powodu ani nie znając wcześniej ofiar, postrzelił trzy osoby w twarz z bliskiej odległości z rewolweru sportowego bocznego. Każda z osób odniosła obrażenia. Jak ustaliła policja – sprawca nie miał żadnego konfliktu z tymi ludźmi.

Już 16 czerwca nad ranem o godzinie 4 sprawca został zatrzymany. Mocno pijany mężczyzna miał w domu ów rzeczony rewolwer oraz aż 112 sztuk amunicji.

Dzień później, 17 czerwca, trafił do Prokuratury Rejonowej Katowice-Południe, która postawiła mu zarzuty spowodowania obrażeń ciała trzech osób, a także usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu jednej z tych osób. Oprócz tego usłyszał także zarzut posiadania broni palnej i amunicji bez odpowiednich zezwoleń. Podejrzany nie przyznał się do żadnego z tych czynów i odmówił składania wyjaśnień.

Za samo usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu aresztowanemu może grozić od 3 do nawet 20 lat pozbawienia wolności.

Utoniecie staw morawa katowice 02

Może Cię zainteresować:

Mężczyzna utonął w stawie Morawa w Katowicach w niedzielę 30 czerwca 2024 r.

Autor: Katarzyna Pachelska

30/06/2024

Radiowoz

Może Cię zainteresować:

Mysłowice. Katowiczanka jechała samochodem odebrać dziecko, miała 3 promile we krwi

Autor: Wojciech Sontowski

27/06/2024

Pożar altany ul. Załęska Hałda, Katowice

Może Cię zainteresować:

Pożar w Katowicach. Wybuchł nad ranem 26 czerwca 2024 r. Altana na ogródkach działkowych spaliła się doszczętnie

Autor: Redakcja

26/06/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon