Pilnie potrzebni wolontariusze z uprawnieniami pedagogicznymi i doświadczeniem do opieki nad dziećmi z Ukrainy na dworcu PKP w Katowicach

Na dworcu PKP w Katowicach, który stał się centrum przesiadkowym dla uchodźców z Ukrainy, udało się stworzyć pokój dla matek z dziećmi. Tam mogą one zostawić dziecko pod opieką, iść do toalety, umyć się, odpocząć choć trochę. Niestety, brakuje osób z doświadczeniem w opiece nad dziećmi. Tacy wolontariusze są pilnie potrzebni!

Katarzyna Pachelska/24kato.pl
Dworzec PKP Katowice 9 marca 2022

Pilnie potrzebni wolontariusze z uprawnieniami pedagogicznymi i doświadczeniem do opieki nad dziećmi z Ukrainy na dworcu PKP w Katowicach!

Na Dworcu PKP w Katowicach Urząd Marszałkowski Woj. Śląskiego utworzył właśnie "Pokój dla dzieci", w którym dzieci z Ukrainy mogą pod opieką wolontariuszy znaleźć chwilę spokoju i zabawy, a ich mamy w tym czasie mogą odpocząć, pójść do toalety czy zadzwonić. wiedząc, że ich dzieci są zajęte zabawą i bezpieczne. "Pokój dla dzieci", usytuowany tuż obok biura Kolei Śląskich, ma być bezpieczną, wydzieloną, przyjazną dla dzieci przestrzenią. W Pokoju tym dzieci mogą swobodnie bawić się między sobą, nie narażając się na potrącenie przez przechodzące przez dworzec osoby. Takie miejsce to również wytchnienie i pomoc dla matek.

- Dlatego właśnie pilnie szukamy wolontariuszy z uprawnieniami pedagogicznymi, którzy zadeklarują gotowość do pełnienia dyżurów opieki nad dziećmi. Ważne by zgromadzić jak najwięcej kompetentnych, odpowiedzialnych i zdeterminowanych do pomagania osób, by jak najszybciej ruszyć z tym projektem. Pomieszczenie, kanapy przewijak zabawki już są, potrzebni są ludzie - mówi Ola Tarczewska, która pomaga w tym projekcie.

Jeśli ktoś chce być wolontariuszem, powinien się zgłosić za pomocą grupy na Facebooku. Na niej jest stworzony grafik w Excelu. Link do grupy: www.facebook.com/groups

- Staramy się o pomieszczenia na dworcu, by stworzyć kolejne takie Pokoje dla dzieci - mówi Sławomir Gruszka, rzecznik marszałka woj. śląskiego.

Pierwszy pokój wyposażyła w meble katowicka IKEA.

ZOBACZ TEŻ:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon