Po 87 latach zamyka się katowicka cukiernia. "Podjęliśmy tą decyzję ze względu na ciągłe rosnące koszty"

Działająca od 87 lat Cukiernia Adam Mrozek zostanie zamknięta. Właściciele punktu przy ulicy Rolnej w Katowicach ogłosili, że firma zostanie zlikwidowana po wakacjach. Jak tłumaczą Mrozkowie, cukiernia zostanie zamknięta ze względu na ciągle rosnące koszty utrzymania.

Mapy Google
Cukiernia Adam Mrozek zostanie zamknięta

Cukiernia Adam Mrozek w Katowicach zostanie zamknięta

W poniedziałek, 19 czerwca 2023 r. katowicka Cukiernia Adam Mrozek ogłosiła, że w najbliższym czasie zamknie działalność. Firma istniała na rynku od 87. lat.

- Jeszcze nie znamy dokładnej daty zamknięcia firmy, jednak pewne jest, że po wakacjach już nie będziemy prowadzić Cukierni Adam Mrozek - poinformowali właściciele.

Powodem tej decyzji, jak przyznają Mrozkowie, mają być ciągle rosnące koszty utrzymania cukierni. Dodatkowo spadły również obroty firmy, a właściciele nie chcą popadać w długi. Osoby zainteresowane zamówieniem tortu lub większej ilości ciasta mogą skontaktować się z właścicielami pod numerem telefonu 600-312-979.

Ogłoszenie o zamknięciu cukierni skomentowali internauci, którzy wychwalają dotychczasowe swojskie wyroby firmy. - "A gdzie teraz zjem najlepsze paluchy z makiem?", "Najlepsze drożdżówki z serem i patyki z makiem, jak żyć?", "Najlepsze ciastka i torty" - czytamy w komentarzach pod postem w mediach społecznościowych.

Cukiernia była połączeniem tradycji z pasją

Firma funkcjonująca z przerwami od 1934 roku zajmowała się wyrabianiem chlebów, bułek, drożdżówek, pączków, ciastek, ciast (nie tylko drożdżowych) oraz tortów na zamówienie i specjalne okazje. W mediach społecznościowych można zobaczyć pięknie ozdobione torty na zamówienie - komunie, urodziny, sylwestra, śluby i wiele innych okazji. Mieszkańcy chwalili cukiernię za dobrą jakość produktów oraz świeże wyroby.

Burneika Burger Kato

Może Cię zainteresować:

Lokal Burneika Buger został zamknięty na stałe. Przetrwał niespełna cztery miesiące

Autor: Martyna Urban

19/06/2023

Dom ikea katowice 01

Może Cię zainteresować:

Dom stanął przed sklepem IKEA Katowice. Czy IKEA będzie teraz sprzedawać domy?

Autor: Katarzyna Pachelska

18/06/2023

Skrzyzowanie kosciuszki jankego

Może Cię zainteresować:

Zaczyna się przebudowa skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. Jankego. Utrudnienia w czasie wakacji

Autor: Katarzyna Pachelska

17/06/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon