Zaczyna się przebudowa skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. Jankego. Utrudnienia w czasie wakacji

W wakacje szykują się duże utrudnienia na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Jankego w Katowicach. Będzie przebudowa tego skrzyżowania, a ul. Kościuszki na czas przebudowy będzie czasowo zawężana do jednego pasa.

Google Maps
Skrzyzowanie kosciuszki jankego

Skrzyżowanie ul. Kościuszki (DK 81) oraz ul. Jankego niedaleko Szkoły Policji zyska nowy pas do skrętu w lewo, sygnalizację świetlną, a także infrastrukturę towarzyszącą. Chociaż inwestycja realizowana jest dla obsługi Szkoły Policji oraz Inspekcji Transportu Drogowego, to wpłynie na bezpieczeństwo wszystkich kierowców. W tej lokalizacji dochodziło do wielu kolizji, miał też tam miejsce wypadek śmiertelny. Inwestycja o wartości około 4,1 mln zł brutto ma zakończyć się do końca wakacji.

Skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, miejsca do ważenia pojazdów oraz parkowania

Wykonawca przygotowuje obecnie teren do prac budowlanych, które mają rozpocząć się w poniedziałek 19 czerwca 2023 r. Inwestycja została podzielona na kilka etapów.

  1. W pierwszym z nich robotnicy przystąpią do wykonania nowego wjazdu w ul. Jankego z ul. Kościuszki, co ma potrwać do połowy lipca.
  2. W kolejnym etapie ul. Kościuszki zostanie poszerzona, by umożliwić stworzenie pasa do skrętu w lewo w ul. Jankego dla jadących od strony centrum Katowic. Wybudowane zostaną także punkt ważenia pojazdów oraz parkingi na rzecz przygotowania tego miejsca do wykorzystywania przez Inspekcję Transportu Drogowego. Jednocześnie będą prowadzone prace z wykonaniem oświetlenia i sygnalizacji świetlnej.

W wakacje zawężenie jezdni na tym fragmencie ulicy Kościuszki

Prace będą prowadzone pod ruchem.

- Dlatego ważne jest, by w tym miejscu kierujący zachowywali szczególną ostrożność i obserwowali znaki. W czasie realizacji inwestycji na pewno będą występować zawężenia z dwóch obowiązujących pasów do jednego - ostrzegają drogowcy.

Budowa zgodnie z planem powinna zakończyć się do końca sierpnia 2023 r. Jej wykonawcą jest firma ZRITZ ROMUS z Katowice, a wartość podpisanej umowy wynosi 4.087.948,67 zł brutto.

Nozownicy katowice 01

Może Cię zainteresować:

Katowice. Dwóch złoczyńców ugodziło nożem ludzi wracających w nocy z dyskoteki. Policja prosi o pomoc

Autor: Katarzyna Pachelska

16/06/2023

Pedofil Cyklop wyszedł na wolność

Może Cię zainteresować:

Pedofil o pseudonimie "Cyklop" wyszedł na wolność. Ponad 20 lat temu do gwałtów doszło na Nikiszowcu

Autor: Martyna Urban

15/06/2023

W Katowicach sadzą drzewa tlenowe 03

Może Cię zainteresować:

W Katowicach sadzą drzewa tlenowe. "Liście osiągają rozmiar kilkukrotnie większy od ludzkiej dłoni"

Autor: Redakcja

15/06/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon