Poczta jednak zostaje w gmachu przy ul. Pocztowej w Katowicach. Firma zmieniła zdanie o likwidacji placówki

Co za zwrot akcji w sprawie likwidacji najstarszej placówki pocztowej w Katowicach! W maju Poczta Polska ogłosiła, że Urząd Pocztowy Katowice 1 przy ul. Pocztowej zostanie zamknięty z dniem 1 czerwca. Teraz okazuje się, że Poczta wycofuje się z tej decyzji.

Poczta Polska ogłosiła w maju, że 31 maja 2024 r. będzie ostatnim dniem funkcjonowania placówki przy ul. Pocztowej w Katowicach.

Pisaliśmy o tym: Poczta Polska dalej się zwija. Tym razem likwiduje najstarszą placówkę w Katowicach

Urząd pocztowy Katowice 1 przy ul. Pocztowej jednak nie zostanie zlikwidowany

Jednak nastąpił nieoczekiwany zwrot sytuacji i 30 maja Poczta Polska poinformowała, że placówka będzie dalej działać.

Oświadczenie Poczty Polskiej:

"Zgodnie z zapowiedziami Prezesa Sebastiana Mikosza, Poczta Polska, pomimo trudnej sytuacji finansowej, nie ogranicza sieci własnych placówek pocztowych. Urząd Pocztowy Katowice 1, najbardziej rozpoznawalny obiekt Spółki w granicach stolicy Górnego Śląska, pozostaje czynny dla Klientów.

Urząd Pocztowy Katowice 1 przy ul. Pocztowej 9, to placówka funkcjonująca niezmienionym miejscu od 131 lat i najstarszy obiekt Spółki w stolicy Województwa Śląskiego.

– Nasza placówka przy ul. Pocztowej w Katowicach, mieszcząca się w pięknym, zabytkowym gmachu, to wizytówka Poczty. Planujemy efektywniejsze wykorzystanie przestrzeni dostępnej dla Klientów, ale o zamykaniu Urzędu Pocztowego nie ma mowy – zaznacza Prezes Sebastian Mikosz.

Poczta Polska zaprasza do skorzystania z usług świadczonych w Urzędzie Pocztowym Katowice 1, w dotychczas obowiązujących godzinach pracy."

To oznacza, że jedyny urząd pocztowy w naszym regionie pracujący przez całą dobę będzie dalej czynny w formule 24h godziny na dobę.

Ulica Pocztowa nie straci swojego znaczenia

Gmach przy ul. Pocztowej 9 powstał w latach 1892-1893, a w późniejszych latach był wielokrotnie przebudowywany. Od samego początku mieściła się w nim poczta. Państwowa spółka od dawna stara się go pozbyć. W 2014 roku ogłoszono przetarg na sprzedaż budynku za kwotę ok. 15 mln zł, lecz nie przystąpił do niego żaden oferent. Inwestorzy nie zgłosili się również do drugiego i trzeciego przetargu, gdy cenę wywoławczą obniżono o 1,5 mln zł. Z kolei w 2019 r. Poczta Polska podpisała list intencyjny z Polskim Holdingiem Nieruchomości w sprawie zagospodarowania obiektu. Planowano połączyć w nim funkcję pocztową z działalnością edukacyjno-kulturalną. Jak dziś widzimy, nic z tego nie wyszło.

Gks katowice

Może Cię zainteresować:

Po 19 latach GKS Katowice wraca do Ekstraklasy! Adrian Błąd bohaterem meczu z Arką Gdynia

Autor: Redakcja

26/05/2024

Podpalacz drzwi sad katowice

Może Cię zainteresować:

Zatrzymano podpalacza drzwi do Sądu Okręgowego w Katowicach. To 84-letni mężczyzna. Aresztowano go na 3 miesiące

Autor: Katarzyna Pachelska

24/05/2024

Budowa mdk witosa katowice 03

Może Cię zainteresować:

Będzie nowy park w Katowicach. Powstanie na osiedlu Witosa, przy budowanym Miejskim Domu Kultury

Autor: Katarzyna Pachelska

22/05/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon