Zatrzymano podpalacza drzwi do Sądu Okręgowego w Katowicach. To 84-letni mężczyzna. Aresztowano go na 3 miesiące

84-letni senior z Piekar Śląskich jest podejrzewany o podpalenie drzwi ewakuacyjnych Sądu Okręgowego w Katowicach. W wyniku pożaru konieczna była ewakuacja około 400 osób z budynku.

Policja Śląska
Podpalacz drzwi sad katowice

Katowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o podpalenie drzwi ewakuacyjnych Sądu Okręgowego w Katowicach. Do zdarzenia doszło w centrum miasta. Pisaliśmy o tym pożarze 17 maja: 400 osób ewakuowano z budynku Sądu Rejonowego w Katowicach. Ktoś podpalił gazetę przed wejściem

Podpalił drzwi do Sądu Okręgowego w Katowicach

Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna podłożył ogień pod boczne, ewakuacyjne drzwi sądu. W wyniku pożaru uruchomiony został alarm przeciwpożarowy. Ewakuowano pracowników sądu oraz petentów. Łącznie około 400 osób. W wyniku podłożenia ognia zajęły się również worki z makulaturą znajdujące się wewnątrz budynku. Uszkodzeniu uległy również drzwi sądu. Straty oszacowano na 5 tysięcy złotych. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Jak informują policjanci, natychmiastowa reakcja świadka, który nagrał telefonem komórkowym podpalacza i powiadomił służby, zapobiegła eskalacji pożaru. Już kilka godzin później katowiccy policjanci zidentyfikowali podpalacza i zatrzymali mężczyznę. Jest to 84-letni mieszkaniec Piekar Śląskich.


84-latek został aresztowany na 3 miesiące

Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie. Przedstawiono mu zarzut spowodowania pożaru zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób i zniszczenie mienia. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice-Południe sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia

Budowa drogi do nowego stadionu w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Katowice. Zaczęła się budowa drogi do nowego stadionu i dodatkowego zjazdu z autostrady A4. Wycięto drzewa

Autor: Katarzyna Pachelska

23/05/2024

Kradziez perfum katowice 04

Może Cię zainteresować:

Kolejny złodziej perfum poszukiwany przez katowicką policję. Zwinął zapachy za tysiąc złotych

Autor: Katarzyna Pachelska

20/05/2024

Kwartał Dworcowa Katowice Wizualizacja

Może Cię zainteresować:

Tak będzie wyglądać Kwartał Dworcowa - nowa inwestycja w Katowicach, połączona z rewitalizacją kolejowych kamienic

Autor: Katarzyna Pachelska

20/05/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon