Podwyżki nie odstraszyły kierowców z autostrady A4 na odcinku Kraków-Katowice

Grupa Stalexport Autostrady, do której należy spółka zarządzająca A4 na odcinku Katowice-Kraków, opublikowała dziś raport, z którego wynika, że w pierwszym półroczu 2022 ruch na płatnym odcinku Kraków-Katowice był większy o ponad 20% w stosunku do pierwszego półrocza 2021 roku.

A4

Mimo kolejnej podwyżki cen, na podróż autostradą A4 decyduje się coraz więcej kierowców. W pierwszym półroczu 2022 roku z płatnego odcinka A4 Kraków-Katowice korzystało średnio 45,3 tys. pojazdów na dobę. To blisko 21 proc. więcej, niż w porównywalnym okresie sprzed roku. Ruch samochodów osobowych wzrósł o 23,9%, natomiast ruch ciężarówek - o 8,8%. Wyższe opłaty pozwoliły także wygenerować pokaźną sumę przychodów z tytułu poboru opłat. Przekroczyły one ponad 185 mln zł. W najbliższym czasie grupa Stalexport Autostrady planuje znacząco udoskonalić system.

Większa przepustowość

Głównym założeniem jest rozwój płatności automatycznych. Czas transakcji ma być dużo krótszy w porównaniu z tradycyjnymi bramkami, w których dokonywane są płatności gotówkowe. Na placach poborowych uruchomiono już dodatkowe stanowiska dedykowane wyłącznie płatnościom automatycznym. Obecnie, w każdym kierunku działają po 3 linie obsługi przejazdów z aplikacjami do videotollingu i A4Go oraz Telepass. Spółka poinformowała także o dalszych działaniach związanych z czasem skrócenia czasu transakcji oraz większej przepustowości placów poborów opłat w mysłowickiej dzielnicy Brzęczkowice.

Gościnna Panewniki1 2

Może Cię zainteresować:

Ulica łącząca południe Katowic z autostradą A4 zostanie zamknięta na 2 miesiące. Będą tu burzyć dwa wiadukty kolejowe

Autor: Katarzyna Pachelska

29/06/2022

Abdo Feghali podczas Red Bull Car Park Drift w Dubaju

Może Cię zainteresować:

Red Bullowi spodobało się w Katowicach. Zorganizuje u nas zawody w samochodowym drifcie - Red Bull Car Park Drift

Autor: Katarzyna Pachelska

26/07/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon