Ulica łącząca południe Katowic z autostradą A4 zostanie zamknięta na 2 miesiące. Będą tu burzyć dwa wiadukty kolejowe

Aż prawie 2 miesiące będzie trwało wyburzanie dwóch wiaduktów kolejowych nad ulicą łączącą południowe dzielnice Katowic z autostradą A4. Na ten czas wyznaczono objazdy.

Od dnia 4 lipca do 31 sierpnia 2022 r. droga zamknięta - znaki z takim napisem już stoją na ulicy Gościnnej, czyli łączniku między ul. Panewnicką w Katowicach a autostradą A4. Przed nimi - na razie przekreślone - są już też znaki pionowe oznaczające roboty drogowe i ograniczenie do 20 km/h. Jeśli ktoś do nich dojedzie od 4 lipca - będzie musiał zawrócić.

Droga do A4 nieprzejezdna, bo będą burzyć 2 wiadukty

Droga będzie nieprzejezdna, a alternatyw w najbliższej okoliczności brak, bo to sam środek lasu. Będzie można nią dojechać jedynie do oczyszczalni ścieków w Katowicach i do parkingów leśnych.

Biegnąca przez panewnicki las ulica Gościnna leży na granicy Katowic i Rudy Śląskiej. Choć w dużej części znajduje się na terenie Rudy Śląskiej, to jest własnością Lasów Państwowych, natomiast jej zarządcą jest Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach.

Jest ona popularnym łącznikiem południowych dzielnic Katowic oraz Mikołowa z autostradą A4 (wyjeżdżamy z niej na węzeł Batory w Chorzowie). W godzinach porannego i popołudniowego szczytu ciągną nią setki aut.

Inwestycję realizuje Spółka Restrukturyzacji Kopalń

Odcinek ul. Gościnnej (już na terenie Rudy Śląskiej) będzie zamknięty od 4 lipca (poniedziałek) do końca sierpnia 2022 r. Konkretnie jest to odcinek w rejonie trzech sąsiadujących ze sobą wiaduktów kolejowo-drogowych. Powodem zamknięcia ulicy będzie wyburzanie dwóch wiaduktów. Ma to potrwać aż 2 miesiące (przypomnijmy, że wyburzenie wiaduktu kolejowego nad ul. Załęską w grudniu 2020 r. trwało 2 tygodnie).

Inwestycja (czyli wyburzenie wiaduktów) jest realizowana jest na zlecenie Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

Biegną tamtędy m.in. nieczynna już linia kolejowa nr 897, łącząca posterunek odgałęźny Panewnik ze stacją techniczną KWK Śląsk w Rudzie Śląskiej oraz linia kolejowa 141 Katowice Ligota - Gliwice.

"Prace rozbiórkowe będą prowadzone przy zamknięciu dla ruchu kołowego odcinka ulicy Gościnnej w rejonie wiaduktów, co wiąże się z koniecznością wyznaczenia objazdów" - informują urzędnicy.

Objazd przez Panewnicką albo Rudę Śląską

Objazd zostanie wyznaczony ulicą Panewnicką w Katowicach oraz ulicami Piłsudskiego i Oświęcimską w Rudzie Śląskiej. Przed rondem na łączeniu Owsianej i Panewnickiej już zamontowano znak kierujący tych, którzy chcą się dostać do A4 w stronę Kochłowic w Rudzie Śląskiej.

A przypomnijmy, że w tym rejonie Katowic kierowcy mają za sobą trwający prawie miesiąc remont fragmentu ul. Owsianej, który zakończył się (chyba nieformalnie, bo słupków na poboczu jeszcze nie usunięto) kilka dni temu.

ZOBACZ TEŻ

Osiedle Atal Olimpijska Katowice

Może Cię zainteresować:

Nowe osiedle wieżowców mieszkaniowych w Katowicach. Najwyższy będzie miał 38 kondygnacji

Autor: Katarzyna Pachelska

28/06/2022

Policja

Może Cię zainteresować:

Mężczyzna zmarł w centrum Katowic. Nie pomogło 40 minut reanimacji

Autor: Patryk Osadnik

27/06/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon