Pokojowy protest na Rynku w Katowicach w rocznicę odzyskania przez Ukrainę niepodległości odbędzie się 24 sierpnia

W środę 24 sierpnia 2022 r. na Rynku w Katowicach odbędzie się katowicka odsłona globalnej akcji "Independence In My Heart", w której Ukraińcy i osoby innych narodowości spotkają się, aby świętować rocznicę odzyskania przez Ukrainę niepodległości.

Pixabay
Flaga Ukraina

24 sierpnia 2022 r. minie pół roku od dnia rosyjskiej agresji na Ukrainę. To jednocześnie rocznica odzyskania przez to państwo niepodległości. Na całym świecie organizowana w tym dniu jest akcja "Independence In My Heart", w której Ukraińcy i ludzie innych narodowości spotkają się, aby świętować rocznicę odzyskania przez Ukrainę niepodległości.

Ogólnoświatowa kampania "Independence In My Heart" odbędzie się m.in. w Stanach Zjednoczonych, Europie, Chinach i Australii. Udział w sumie potwierdziło 60 miast w 27 krajach. W Polsce protesty będą przebiegać m.in. w

  • Warszawie,
  • Katowicach,
  • Kielcach.

Uczestnicy wydarzenia będą trzymali w rękach odpowiednie plakaty tematyczne, transparenty oraz żółto-niebieskie papierowe serca z napisem "Independence in my heart".

O wyznaczonej godzinie wszyscy uczestnicy włączą na swoich telefonach komórkowych sygnał alarmowy, po czym minutą ciszy uczczą pamięć niewinnych ludzi, którzy zginęli w wojnie z Rosją.

W Katowicach spontaniczny i pokojowy protest jest zaplanowany na 24 sierpnia 2022 roku (środa) na 18:00 na Rynku w Katowicach.

Zadania z poprzedniej edycji Zielonego Budżetu

Może Cię zainteresować:

II edycja Zielonego Budżetu. Sprawdź, jakie zielone inwestycje powstaną niedługo w dzielnicach Katowic

Autor: Katarzyna Pachelska

21/08/2022

Koleje Śląskie - INDUSTRIADA 2022

Może Cię zainteresować:

Bezpłatne przejazdy dla uczestników INDUSTRIADY 2022? Ruszyła rezerwacja miejsc KŚ!

Autor: Reklama

20/08/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon