Policjant z Katowic, Krystian Krukowski, dał sobie utoczyć 21 litrów krwi! Za to dostał odznakę

Dzielnicowy z II Komisariatu w Katowicach, młodszy aspirant Krystian Krukowski, jest od lat honorowym krwiodawcą. Oddał w sumie ponad 21 litrów krwi.

Młodszy aspirant Krystian Krukowski, dzielnicowy z Komisariatu Policji II w Katowicach, został odznaczony odznaką „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi”. Policjant został wyróżniony za wybitne zasługi na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywną działalność w ruchu honorowego krwiodawstwa. Oddał już ponad 21 litrów krwi oraz 14 litrów osocza.

Dzielnicowy na co dzień zajmuje się rejonem nr 14 w dzielnicy Wełnowiec-Józefowiec, obejmującym ulice: Ściegiennego 3-55 (nr nieparzyste), Ściegiennego 58, Chorzowska 73-145a (nr nieparzyste), Cicha, Jasna, Dobra, Widok, Błękitna, Słoneczna 50-88 (nr parzyste), Słoneczna 65-83e (nr nieparzyste), Energetyków, Józefowska 6-54 (nr parzyste), Szczecińska 2-36 (nr parzyste), Johna Baildona 2-24e (nr parzyste), Turkusowa, Bożogrobców, Jana Nepomucena Stęślickiego.

Krystian Krukowski od ukończenia 18. roku życia regularnie zgłasza się w punktach krwiodawstwa. Dla ratowania ludzkiego zdrowia i życia w dniu 35. urodzin udało mu się oddać łącznie ponad 35 litrów krwi. Teraz został uhonorowany orderem „Zasłużony Honorowego Dawcy Krwi”. Dzielnicowy z 8-letnim stażem służby nie poprzestaje tylko na dzieleniu się swoją krwią. Od kilkunastu lat jest także zarejestrowany w bazie dawców szpiku kostnego.

ZOBACZ TEŻ:

Niewybuch, Giszowiec

Może Cię zainteresować:

Niewybuch z II wojny światowej znaleziono na budowie w Katowicach

Autor: Katarzyna Pachelska

02/08/2022

Ulica Agnieszki Katowice 2

Może Cię zainteresować:

Trzy bloki na razie będą wybudowane na terenie po dawnej jednostce wojskowej w Katowicach Wełnowcu

Autor: Katarzyna Pachelska

24/07/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon