Trzy bloki na razie będą wybudowane na terenie po dawnej jednostce wojskowej w Katowicach Wełnowcu

W dzielnicy Wełnowiec-Józefowiec, na terenie przy ul. Agnieszki/Bytkowskiej, szykuje się budowa dużego kompleksu mieszkaniowego. Inwestor, firma TDJ Estate, ma już pozwolenie na realizację pierwszego etapu.

Dziś na terenie po byłej jednostce wojskowej, obok IPN i Archiwum Państwowego, na który dojazd prowadzi od ul. Agnieszki/Bytkowskiej, gęsto rosną drzewa i krzaki. Spora działka przez wiele lat po likwidacji jednostki stała niezagospodarowana. Od kiedy kupiła ją śląska firma deweloperska, TDJ Estate, zaczęło się planowanie budowy tu osiedla mieszkaniowego.

Pisaliśmy o tym już 3 stycznia 2022 roku: Nowe osiedle na północy Katowic. Deweloper wystąpił o pozwolenie na budowę

Całe osiedle ma składać się z 6 budynków wielorodzinnych z parkingami podziemnymi, w których ma się znaleźć 700 mieszkań.

Nowe osiedle przy ul. Agnieszki w Katowicach

Dziś wiadomo, że TDJ Estate otrzymał pozwolenie na budowę pierwszego z sześciu planowanych budynków. Potwierdza to Katarzyna Pudłowska, Marketing Team Leader w TDJ.

- Mamy pozwolenie na budowę pierwszego etapu inwestycji, która będzie zlokalizowana przy ul. Agnieszki w Katowicach. Pierwsza faza projektu będzie się składał z jednego budynku, w którym znajdzie się łącznie 115 mieszkań oraz 6 lokali usługowych - mówi Pudłowska.

W dodatku TDJ Estate złożył w Urzędzie Miasta Katowice kolejny wniosek o wydanie pozwolenia na budowę drugiego etapu osiedla przy Agnieszki. Będzie się on składać z dwóch budynków, w sumie z 235 mieszkaniami.

Na razie TDJ Estate nie chce zaprezentować wizualizacji nowego osiedla ani podać jego nazwy.

- W tym momencie jesteśmy w trakcie ostatnich prac koncepcyjnych. Wraz z architektami przygotowujemy detale projektu i wizualizacje. Agencja kreatywna wspomaga nas w projektowaniu loga oraz poszczególnych materiałów marketingowych. Z uwagi na powyższe na tym etapie prac nie udzielamy szczegółowych informacji dotyczących projektu - mówi Katarzyna Pudłowska.

TDJ Estate dla tej inwestycji powołał specjalną spółkę celową - Agnieszki Sp. z o.o.

Rozpoczęcie prac budowlanych na osiedlu przy ul. Agnieszki planowane było na początku roku na trzeci kwartał 2022 roku. Budowa całości ma potrwać około pięciu lat.

Drzewa do wycinki, ale w "minimalnej" liczbie

Jak jeszcze w styczniu 2022 r. przekonywała przedstawicielka TDJ Estate, Katarzyna Głaz, z terenu budowy zostanie wycięta minimalna liczba drzew, wymagana do posadowienia obiektów budowlanych.

- Każde wycięte drzewo zostanie zastąpione nowym nasadzeniem na terenie inwestycji lub terenach ościennych. Ponadto przewidujemy dodatkowe zazielenienie osiedla. Podobnie jak w przypadku pozostałych naszych inwestycji, podchodzimy do tej kwestii z wrażliwością - dodaje Katarzyna Głaz.

Co ciekawe, w pobliżu terenu kupionego przez TDJ Estate, bliżej Bytkowa, w kwartale między ul. Bytkowską a Bytomską, działkę pod budowę osiedla ma też krakowski deweloper Wawel Service. Firma przymierza się do budowy na tym terenie bloków z apartamentami.

ZOBACZ TEŻ:

Osiedle Atal Olimpijska Katowice

Może Cię zainteresować:

Nowe osiedle wieżowców mieszkaniowych w Katowicach. Najwyższy będzie miał 38 kondygnacji

Autor: Katarzyna Pachelska

28/06/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon