Motocyklista z Katowic pędził prawie 200 km/h. Dostał gigantyczny mandat i podobną liczbę punktów karnych

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 40-letni mieszkaniec Katowic, który pędził motocyklem jak szalony Drogą Krajową 79 w Katowicach w kierunku Mysłowic. Dopadli go jednak policjanci. Mężczyzna dostał gigantyczny mandat i podobnie dużą liczbę punktów karnych.

Śląska Policja
Motocyklista Katowice

Łącznie 13 tysięcy złotych mandatu oraz 28 punktów karnych - to "dorobek" motocyklisty z Katowic, który pomylił Drogę Krajową 79 z torem rajdowym.

Policjanci z grupy „Speed”, z różnych komend, kontrolują szczególnie miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego związanych z przekroczeniami prędkości. Do realizacji tych zadań kierowane są głównie radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami.

Szalony rajd motocyklisty po Katowicach

We wtorek (26 lipca 2022 r.) wieczorem policjanci zabrzańskiej drogówki, wchodzący w skład policyjnej grupy "Speed", zauważyli w Katowicach motocyklistę, poruszającego się ze znaczną prędkością po Drodze Krajowej numer 79 w kierunku Mysłowic. W trakcie jazdy motocyklista, wykonując niebezpieczne manewry, stworzył dodatkowo zagrożenie w ruchu drogowym, a także nie stosował się do obowiązku korzystania z prawego pasa ruchu.

Policjanci oczywiście zmierzyli prędkość, z jaką poruszał się motocyklista. Na wideorejestratorze wyświetliła się liczba 192 km na godzinę. Policjanci od razu zatrzymali rajdowca przystąpili do kontroli. Kierującym okazał się 40-letni mieszkaniec Katowic. Spotkanie "miłośnika” szybkiej jazdy ze stróżami prawa zakończyło się dla niego mandatami w łącznej kwocie 13 tysięcy złotych, a na jego konto trafiło dodatkowo 28 punktów karnych (czyli tym samym stracił prawo jazdy).

Stracił prawo jazdy i dowód rejestracyjny

Jednak na tym nie koniec. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że motocykl nie ma wymaganego badania technicznego. W związku, z czym policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny.

- Pamiętajmy, że nie wymiar kary jest w tym zdarzeniu ważny a fakt, że zagrożenie, jakie stwarzał na drodze kierujący, mogło doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku - mówią policjanci.

Apelują też o zachowanie szczególnej ostrożności. Od początku wakacji na głównych ciągach komunikacyjnych widoczny jest wzmożony ruch pojazdów.

Aresztowany za gwałt Katowice1

Może Cię zainteresować:

Zgwałcił kobietę na klatce schodowej jej domu w Katowicach. Groził nożem. Teraz jemu grozi 12 lat więzienia

Autor: Redakcja

19/07/2022

Abdo Feghali podczas Red Bull Car Park Drift w Dubaju

Może Cię zainteresować:

Red Bullowi spodobało się w Katowicach. Zorganizuje u nas zawody w samochodowym drifcie - Red Bull Car Park Drift

Autor: Katarzyna Pachelska

26/07/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon