Pożar budynku przy ulicy Długiej. Strażacy odnaleźli zwęglone zwłoki

Do wybuchu pożaru doszło 14 lutego 2022 r. ok. godziny 14. Przy ulicy Długiej ogień zajął część mieszkania, znajdującego się na trzecim piętrze w jednym z familoków. W trakcie dogaszania strażacy znaleźli zwęglone zwłoki 67-letniego mężczyzny. Obecnie nie jest znana przyczyna wybuchu pożaru.

Zgłoszenie o pożarze jednego z familoków przy ulicy Długiej w katowickim Zawodziu wpłynęło do dyżurnego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej 14 lutego 2022 r. o godzinie 14:30.

- Na miejsce udało się siedem zastępów straży pożarnej, w tym OSP z Siemianowic oraz Dąbrówki Małej. Zadymienie w budynku było tak duże, że konieczna była ewakuacja sześciu osób, w tym dziecka, które wymagało pomocy medycznej. W trakcie akcji jedna osoba zgłosiła pogarszający się stan zdrowia - wymagała hospitalizacji. Nasze działania zakończyły się o 16:40 - tłumaczy st. kpt. Adam Kryla, oficer prasowy KP PSP w Katowicach.

To były zwłoki właściciela mieszkania

Zwęglone ciało, które odnaleźli strażacy należało do 67-letniego mężczyzny - właściciela mieszkania, w którym doszło do pożaru.

- Obecnie nie jest znana przyczyna wybuchu pożaru. Sprawę przejęła prokuratura i pod jej nadzorem oględziny będzie prowadzić biegły z zakresu pożarnictwa - wyjaśnia podkom. Agnieszka Żyłka, oficer prasowy KMP w Katowicach.

Żyłka dodaje, że dopiero po oględzinach biegłego podana zostanie przyczyna wybuchu pożaru.

Czytaj też:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon