Pożar samochodu marki Skoda w Katowicach. Strażacy uratowali go przed całkowitym spaleniem

Katowiccy strażacy pracowali przy zderzeniu samochodów osobowego i ciężarowego, gdy inny kierowca poinformował ich o pobliskim pożarze samochodu. Dzięki ich szybkiej reakcji, auto nie spłonęło doszczętnie.

Jak informują strażacy ochotnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Katowicach Szopienicach, dzisiaj, w czwartek 19 stycznia 2023 r., interweniowali przy pożarze samochodu osobowego.

Najpierw kolizja na Murckowskiej w Katowicach

Wcześniej jednak dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach (SKKM) zadysponował zastępy PSP z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej I oraz JRG 2 Katowice do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego na ulicy Murckowskiej. Zadaniem zastępów było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatora.

Jednak w czasie zabezpieczania miejsca zdarzenia i wykonywania czynności przez policję, do ratowników podjechał kierowca samochodu dostawczego, informując, że 500 metrów wcześniej na wysokości stacji Orlen przy Murckowskiej pali się samochód osobowy.

A później pożar samochodu na tej samej ulicy

Po poinformowania SKKM o zaistniałej sytuacji, strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej Szopienice podjechali w wskazane miejsce i potwierdzili informację od zgłaszającego. Ratownicy OSP niezwłocznie podali prąd piany ciężkiej na objętą pożarem komorę silnika samochodu marki Skoda Fabia kombi. Dodatkowo na miejsce zadysponowano zastępy 301[S]22 GBA Renault z z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej I oraz 329[S]24 GCBA Scania z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrówce Małej. Dzięki szybkiej reakcji strażaków udało się szybko opanować pożar i uchronić pojazd przed całkowitym spaleniem.

Jordan Machuderski

Może Cię zainteresować:

Groźny przestępca z woj. śląskiego poszukiwany za udział w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym

Autor: Redakcja

19/01/2023

Potrącenie pieszego w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Pieszy potrącony na zielonym świetle w Katowicach. Policja udostępniła nagranie

Autor: Patryk Osadnik

18/01/2023

Zatrzymanie złodzieja okradającego parafie

Może Cię zainteresować:

Złodziej, który ukradł pieniądze z kolędy z parafii w Katowicach, zatrzymany przez policję

Autor: Katarzyna Pachelska

18/01/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon