Pożar w Katowicach. Mama z dziećmi nie mogła uciec z budynku, bo ogień pojawił się na klatce schodowej

Policjanci z komisariatu II w Katowicach ewakuowali mieszkańców z płonącego budynku. Kobieta, która wezwała służby, prosiła o szybką pomoc, gdyż ogień na klatce schodowej odciął drogę ucieczki.

Pod koniec listopada kilkanaście minut po godz. 1.00 w nocy dyżurny z Komisariatu II Policji w Katowicach odebrał zgłoszenie o pożarze w jednej z kamienic przy ulicy Katowickiej (Bogucice)

Pożar w kamienicy przy ul. Katowickiej

Kobieta mieszkająca wraz ze swoimi dziećmi na I piętrze kamienicy prosiła o szybką pomoc, gdyż pożar objął klatkę schodową, uniemożliwiając im ucieczkę z budynku. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z ogniwa patrolowego, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce.

Pomimo gęstego dymu i płomieni wydobywających się z budynku, weszli do klatki od strony podwórka i zaczęli ewakuację mieszkańców. Część klatki schodowej i drzwi do piwnicy były już objęte ogniem.

Jeszcze przed przyjazdem strażaków sierż. Przemysław Maciejowski i sierż. Maciej Świetlik ewakuowali z dwóch mieszkań w sumie 6 osób, w tym dwoje dzieci w wieku 6 i 7 lat.

Do pożaru doszło, bo ktoś podpalił wózek dziecięcy stojący na klatce schodowej?

Kilka chwil później na miejscu byli już strażacy, którzy pomogli pozostałym mieszkańcom i ugasili pożar. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń i nie była potrzebna pomoc medyczna.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do pożaru mogło dojść ze względu na podpalenie wózka dziecięcego pozostawionego na klatce schodowej. Dokładne przyczyny i okoliczności powstania pożaru ustalają teraz śledczy z Komisariatu II Policji w Katowicach.

Złodziej Katowice

Może Cię zainteresować:

Złodziej bił ochroniarza Rossmanna w centrum Katowic. Policjanci, którzy wracali z pracy pomogli ochroniarzowi

Autor: Redakcja

06/12/2022

SOMI, Katowice

Może Cię zainteresować:

Katowicka restauracja działała 2,5 miesiąca. Zamknęła się, bo właściciele dostali 16 tys. zł rachunku za prąd

Autor: Katarzyna Pachelska

05/12/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon