Protest Rolników i Myśliwych zablokuje w środę 20 marca centrum Katowic. Niektóre ulice będą wyłączone z ruchu

W środę 20 marca 2024 r. w Katowicach odbędzie się Protest Rolników i Myśliwych. Bardzo prawdopodobne są dotkliwe utrudnienia w ruchu w centrum miasta.

Protest rolnikow

Miasto Katowice informuje, że w związku z Protestem Rolników i Myśliwych w najbliższą środę 20 marca 2024 r. w godz. 5.00-19.00 w okolicach Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego mogą wystąpić ograniczenia przejezdności pobliskimi drogami.

Ze zgłoszenia organizatorów Protestu Rolników i Myśliwych do Urzędu Miasta Katowice wynika, że udział w proteście weźmie ok. 200 osób i 50 ciągników.

Protest ma na celu zatrzymanie niekontrolowanego importu produktów rolno-spożywczych spoza UE, wsparcie postulatów myśliwych oraz obalenie „Zielonego Ładu”.

20 marca w godz. 5.00-19.00 protestujący zamierzają zablokować ul. Jagiellońską od ul. Lompy do ul. Francuskiej z czasowymi blokadami ul. Ligonia od ul. Lompy do ul. Reymonta oraz ul. Francuskiej na odcinku pomiędzy ul. Ligonia i ul. Jagiellońską.

- Osoby planujące podróż przez tę część śródmieścia Katowic prosimy o wytyczenie trasy z pominięciem okolic Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz, o ile to możliwe, pozostawienie pojazdu w jednym z Centrów Przesiadkowych i podróżowanie komunikacją zbiorową. Autobusy, których trasy biegną wskazanymi wyżej ulicami mogą być kierowane na trasy alternatywne. Szczegółowe informacje na ten temat pojawią się na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego metropoliaztm.pl w zakładce Komunikaty - alarmują urzędnicy katowickiego magistratu.

- Do osób, które pojawią się w rejonie protestu apelujemy o bezwzględne wykonywanie poleceń służb zabezpieczających protest - dodają.

Trasy objazdowe linii autobusowych

W związku z protestem rolników Transport GZM w dniu 20 marca 2024 roku do godz. 20.00 wprowadza trasy objazdowe dla linii autobusowych. Można zapoznać się ze zmianami wprowadzonymi w rozkładach jazdy autobusów na stronie internetowej Transport GZM.

Protesty również w innych miejscowościach woj. śląskiego

Na terenie woj. śląskiego 20 marca odbywają się będą protesty rolników polegające na częściowej lub całkowitej blokadzie dróg. Organizowane są w następujących powiatach:

  • częstochowski – miejscowości: Częstochowa, Knieja, Kościelec, Mykanów, Rudniki, Święta Anna, Wyrazów.
  • kłobucki - miejscowości: Kłobuck, Krzepice, Lgota, Panki.
  • lubliniecki - miejscowości: Lipie Śląskie, Lubecko, Woźniki.
  • tarnogórski – miejscowość Kalety,
  • zawierciański – miejscowości: Ogrodzieniec, Pilica, Pradła, Sławniów, Szczekociny.

Protesty mają zakończyć się w godz. od 15:30 do godz. 23.59.

System its tablice katowice 02

Może Cię zainteresować:

Trwa rozruch systemu ITS w Katowicach. Mieszkańcy mogą testować platformę, na której można sprawdzić m.in. gdzie są wolne miejsca parkingowe

Autor: Redakcja

14/03/2024

Nowa linia minibusow katowice podlesie 02jpg

Może Cię zainteresować:

Nowa linia minibusów 989 połączy Zarzecze, Podlesie i Kostuchnę. Będzie kursować od przystanku PKP Podlesie do ul. Wantuły

Autor: Redakcja

14/03/2024

Piknik bebok rajdus

Może Cię zainteresować:

Będą kolejne pikniki bebokiem Rajdusiem w dzielnicach Katowic. Pierwsze z nich 16 marca przy osiedlu Nikiszowiec i 17 marca w Parku Kościuszki

Autor: Katarzyna Pachelska

13/03/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon