Przerwa w ruchu tramwajów między Katowicami a Chorzowem potrwa 5 dni. To w związku z budową nowej linii wzdłuż Grundmanna

Ruch tramwajów na trasie Katowice-Chorzów wzdłuż ulicy Chorzowskiej zostanie wstrzymany na 5 dni. To zła wiadomość. Dobra jest taka, że to ostatnie takie wstrzymanie na tej trasie. Jest konieczne, by wykonać prace sieciowe. W listopadzie nowa trasa wzdłuż ulicy Grundmanna ma być już gotowa.

Budowa nowej linii tramwajowej wzdłuż ul. Grundmanna w Katowicach dobiega końca.

Więcej o postępach prac i ciekawym budynku przy tej linii tramwajowej: Katowice. Tramwajarze zaszaleli! Żółto-czarny budynek z wielkim napisem "bana" stanął przy budowanej linii tramwajowej przy ul. Grundmanna

Przed nami ostatnie wstrzymanie ruchu tramwajów na ul. Chorzowskiej wynikające z tej inwestycji. W dniach 21-25 października nie będą kursować tramwaje między Katowicami a Chorzowem wzdłuż ul. Chorzowskiej.

W najbliższych dniach wykonawca będzie betonował zmontowany układ torowy. Do wykonania zostały jednak w całości prace sieciowe na połączeniu nowej linii z linią biegnącą wzdłuż ul. Chorzowskiej. Aby wykonać te prace, generalny wykonawca potrzebuje 5 dni przerwy w ruchu tramwajów. W tym czasie ma wykonać wszystkie elementy połączenia sieciowego między obiema liniami.

W związku z tym od soboty 21 października do środy 25 października 2023 roku włącznie wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu:

  • linie tramwajowe nr 0, 23 i 41 zostaną zawieszone;
  • tramwaje linii nr 6 będą kursować na zmienionej trasie: Zawodzie Zajezdnia – Katowice pl. Wolności – Chorzów Rynek – Chorzów Stadion Śląski wg zmienionego rozkładu jazdy;
  • tramwaje linii nr 46 będą kursować wg zmienionego rozkładu jazdy;
  • uruchomiona zostanie przez ZTM autobusowa komunikacja zastępcza T-6 kursująca na trasie: Katowice Rynek – Chorzów Rynek.
Dom kilara katowice wizualizacja 02

Może Cię zainteresować:

Trwa budowa Katowickiego Centrum Edukacji Muzycznej „Dom Kilara”. W 2023 r. przetarg na wystawę stałą

Autor: Redakcja

16/10/2023

Haperowiec katowice jurand jarecki 02

Może Cię zainteresować:

Gdy "Żyleta" górowała nad Katowicami. Mrówkowiec z 200 mieszkaniami z charakterystycznym wcięciem w talii

Autor: Katarzyna Pachelska

14/10/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon