Przez obiad do więzienia. Pechowy kryminalista z Katowic wpadł, bo spowodował nieumyślnie pożar

Rada dla czytelników – uważajcie przy robieniu obiadu. Pewien mężczyzna poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary pozbawienia wolności zasnął w trakcie przygotowywania sobie obiadu. Niestety, ów obiad był na kuchence gazowej, co spowodowało pożar. Na miejsce przybyli policjanci i strażacy, budynek ewakuowano, po czym okazało się, że sprawca zamieszania jest poszukiwanym przestępcą.

Sprawca

Do całego zajścia doszło w Śródmieściu przy ul. Raciborskiej. Dyżurny Komisariatu Policji I w Katowicach otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu wybuchu pożaru, ponieważ z okna jednej z tamtejszych kamienic wydobywał się dym. Dzwoniący był zaniepokojony tym bardziej, że w wielu mieszkaniach znajdowały się butle gazowe. Przybyli na miejsce policjanci zaczęli ewakuację budynku, jednak w mieszkaniu, w którym ów pożar wybuchł, nikt nie otwierał drzwi, a sąsiedzi twierdzili, że tam znajduje się mężczyzna. Mundurowi wyważyli drzwi, po czym okazało się, że sprawca spał smacznie na kanapie, nie zdając sobie sprawy z niczego, co się dzieje wokół. 22-latek nie wymagał pomocy lekarskiej, jednak w trakcie wyprowadzania go z domu funkcjonariusze odkryli, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym.

W wyniku pożaru nikt nie poniósł obrażeń ani nie wymagał pomocy lekarskiej, strażacy po uporaniu się z ogniem sprawdzili jeszcze pomieszczenia kamerami termowizyjnymi oraz detektorem gazów, na wszelki wypadek zabezpieczyli butle z gazem.

Prawie wszyscy mieszkańcy wrócili w efekcie do swoich mieszkań. Prawie, bo sprawca trafił do „wymarzonego” więzienia na 2 miesiące.

Komenda

Może Cię zainteresować:

Katowice. Dziecko wypadło z okna na III piętrze. Policjanci wyjaśniają sprawę

Autor: Wojciech Sontowski

04/07/2024

Oszustwo na blik 15 kwietnia 2024 1

Może Cię zainteresować:

Oszukał metodą na ,,BLIK", a potem wypłacił pieniądze z bankomatu. Rozpoznajesz podejrzanego?

Autor: Redakcja

04/07/2024

Beata Bieniek Wiera2

Może Cię zainteresować:

Prawniczka z Katowic, Beata Bieniek-Wiera, pozywa... PiS. „Za sianie i szerzenie hejtu”. Zawiadomiła też prokuraturę w sprawie „uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa zniesławienia”

Autor: Redakcja

03/07/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon