Przynieś książkę, kup nową i wesprzyj czworonogi. Kiermasz charytatywny w 3 Stawach

Już jutro w Katowicach odbędzie się akcja dla miłośników literatury i psich przyjaciół. W Centrum Handlowym 3 Stawy będziemy mogli nabyć nowy tom do domowej biblioteki. Datki zostaną przekazane Fundacji Przystanek Schronisko.

Fundacja Przystanek Schronisko
3 stawy katowice kiermasz

Kiermasz dla psiaków w Katowicach

- Wielopoziomowa akcja wspiera zarówno edukację kulturalną, ochronę środowiska, jak i Fundację Przystanek Schronisko - zachęcają współorganizatorzy. - Po pierwsze kiermasz promuje czytelnictwo. To świetna okazja do odświeżenia swoich zbiorów – przeczytane książki powędrują do osób, które jeszcze nie miały okazji ich poznać, a oddający mogą zaopatrzyć się w nowe woluminy. Dzięki temu nie tylko można wymienić się ciekawymi pozycjami w bardzo atrakcyjnej cenie, ale także zadbać o środowisko i nie marnować książek, które zamiast kurzyć się na półce będą z radością czytane przez inne osoby - dodają.

Jutro, 11 maja, w Centrum Handlowym 3 Stawy odbędzie się charytatywny kiermasz. Jak to działa? Każdy chętny może podzielić się książką, której już nie czyta, ale tom jest w dobrym stanie. Wystarczy przynieść go w godzinach: 9:00-20:00. Zainteresowani mają natomiast okazję, by nabyć ciekawe znaleziska. Ceny mogą okazać się całkiem atrakcyjne. Dochód z akcji weprze szczytny cel. Środki trafią do Fundacji Przystanek Schronisko. Wspomaga ona podopiecznych Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. Dla najmłodszych gości przygotowano specjalne atrakcje. Będą na nich czekać: gry, zabawy i warsztaty ekologiczne.

- Taka akcja idealnie wpisuje się w nasze działania. Jesteśmy galerią proekologiczną i prospołeczną, sami organizujemy wydarzenia wspierające takie postawy i chcemy promować takie zachowania wśród naszych klientów. Cieszymy się zatem, że możemy być częścią Żyjących Książek. Fundacja Ekologiczna Arka wyszła z wyjątkowym pomysłem na finansowe wsparcie wybranej organizacji społecznej przy jednoczesnym promowaniu ekologicznych i kulturalnych zachowań – mówi Anna Waluś, Multi Poland, Dyrektor Centrum Handlowego 3 Stawy w Katowicach.
Kino Kosmos w Katowicach po przebudowie

Może Cię zainteresować:

Starziki pomogą zachować pamięć o historii i tradycjach Górnego Śląska. Filmoteka Śląska ogłasza nabór wolontariuszek i wolontariuszy trzeciego wieku

Autor: Arkadiusz Szymczak

08/05/2024

Nowy lokal na kulture w giszowcu

Może Cię zainteresować:

Nowy lokal na kulturę w Giszowcu. Fundacja Wydźwięk wygrała konkurs. W planach m.in. warsztaty plastyczne i jam sessions

Autor: Redakcja

01/05/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon